11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
W sobotę, 12 listopada, zostały opublikowane historie tych, którzy potrzebują pomocy. To opisy osób i rodzin, które zostały w tym roku zakwalifikowane do otrzymania paczki, a tym samym otrzymania szansy na zmianę sytuacji życiowej.
W trakcie imprezy będą zbierane środki dla rodziny poszkodowanej w pożarze. Do wspólnej zabawy zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Jaksonku.
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - baner z takim hasłem został powieszony na sulejowskiej kładce. Oddaje on ideę tego święta, które mieszkańcy Gminy uczcili spotykając się 11 listopada w Sulejowie.
Wydarzenie zorganizowano 11 listopada. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Niepodległości.
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
Należący do Grupy Arche, zabytkowy Dwór Uphagena na Dolnym Mieście w Gdańsku wzbogacił się o kolejną nagrodę, tym razem przyznawaną przez Prezydent Gdańska.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie będą mieli okazję poznać tajniki samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wszystko dzięki umowie z Politechniką Częstochowską, którą w środę podpisano w placówce.
Jej Królewska Wysokość Sułtana Mariam Amor Torres Mastura, księżniczka Królewskiego Królestwa Maharlika Darussalam (Filipiny) i honorowa księżna Melayu Jambi z Indonezji przyjechała do Polski na zaproszenie Liszewska-Bowen Foundation, a w jej oficjalnej wizycie znalazło się spotkanie z uchodźcami wojennymi przebywającymi w ośrodku uchodźczym w Siedlcach, prowadzonym przez Fundację Leny Grochowskiej.
Od wielu lat środki unijne przeznaczane są na cele związane z kształceniem oraz poszukiwaniem nowych oryginalnych rozwiązań w dziedzinie edukacji. Młodzi ludzie często nie mogą odnaleźć się na rynku pracy i brakuje im umiejętności, które umożliwiłyby podjęcie wymarzonego zatrudnienia. Stąd pomysł na projekt mający na celu zwiększenie jakości kształcenia zawodowego we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym polegający na tworzeniu i rozwoju ukierunkowanych branżowo Centrów Kształcenia Zawodowego (CKZ) oraz Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU).