Kontynuacja przebudowy ul. Sienkiewicza w Piotrkowie to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w mieście. Magistrat ogłosił już przetarg.
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, a także samorządy mogą zgłaszać się do Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Alior Banku, po pieniądze na ogrzewanie swoich budynków. Obie instytucje w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z Witoldem Stępniem (marszałkiem województwa łódzkiego) podpisały umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę 80 mln zł.
Pierwszy etap modernizacji ulicy Próchnika w Piotrkowie zakończony. Od piątku ruch pojazdów na ul. Piastowskiej zostanie wznowiony. Ponadto autobusy MZK wracają na swoje stałe trasy.
Niewykluczone, że w kolejnych latach piotrkowskie lodowisko zostanie zmodernizowane. Może być ono powiększone, ponieważ cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nie przyznał środków naszemu miastu na rewitalizację parku Belzackiego. Wniosek o dofinansowanie urzędnicy złożyli w maju 2017 roku. Czy piotrkowski zabytek ma szansę na gruntowaną przebudowę?
Wycinkę blisko 20 kasztanowców znajdujących się przy ul. Cmentarnej w Piotrkowie przeprowadzi piotrkowski magistrat.
Pierwsze informacje płynące z magistratu o tym, że park Belzacki będzie modernizowany pojawiły się w sierpniu 2015 roku. Urzędnicy zaczęli od projektu i starań o dofinansowanie. Co zmieniło się po ponad dwóch latach i czy w ogóle obiekt doczeka się remontu?
Termomodernizacji doczekały się dwa budynki użyteczności publicznej na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Mowa o Urzędzie Gminy i Domu Ludowym w Kacprowie. Projekt wsparty został środkami z Unii Europejskiej.
Budynek komunalny przy ul Południowej 2 w Woli Krzysztoporskiej już po remoncie. Poddano go gruntownej termomodernizacji, a prace dofinansowane zostały z funduszy europejskich.
Dynamiczny, oryginalny, zaskakujący, tak pokrótce można określić taneczny spektakl „Skrzypek na dachu”, który zespół „Kontra” zaprezentował na scenie piotrkowskiego MOK-u w niedzielę 27 sierpnia. Taneczne widowisko, oparte na słynnej powieści Szolema Alejchema „Dzieje Tejwi Mleczarza”, zostało wyprodukowane przez Magdalenę Jakubiak, zaś od strony reżyserskiej i choreograficznej przygotował je Tomasz Balcerek. To pierwsza na świecie modern dance wersja „Skrzypka na dachu”.