W Piotrkowie nie milkną echa kolejnego już protestu kupców z targowiska przy ulicy Targowej. Do porozumienia między handlującymi a Urzędem Miasta i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta nadal nie doszło. Ale do sprawy odniósł się na antenie Radia Strefa FM dyrektor ZDiUM-u.
Kształcenie na odległość zostało przedłużone do 26 czerwca; wznawiamy też działalność domów wczasów dziecięcych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkoli oraz szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej - poinformowało MEN.
Uroczystości Bożego Ciała w tym roku w wielu diecezjach w Polsce odbędą się w innej formie niż zazwyczaj. Biskupi przeważnie proszą o organizowanie procesji eucharystycznych jedynie wokół kościołów. Zachęcają też do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyniach.
W 2019 r. wystawiono 717 tys. mandatów w wyniku zarejestrowania przez fotoradary naruszeń przepisów ruchu drogowego, To o 285 tys. więcej niż w 2018 r. W ubiegłym roku rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 149 km/h.
Polskie miasta mogą starać się o pieniądze na rozwój systemów gospodarowania deszczówką. Do wzięcia jest 60 mln. Już od 29 czerwca samorządy będą mogły starać się o unijne dofinansowanie na projekty obejmujące m.in. budowę, rozbudowę lub remont sieci kanalizacji deszczowej oraz zbiorników wód opadowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także likwidację zasklepienia lub uszczelnienia gruntu przez stosowanie wzmocnień przepuszczalnych dla wody. Wszystko po to, by przeciwdziałać skutkom suszy i obniżać ryzyko powodziowe. Czy Piotrków Trybunalski ma szansę na pozyskanie pieniędzy z tej puli?
Powoli dobiega końca pierwszy etap modernizacji ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. Drogowcy pracują na Ryneczku, na odcinku od torów PKP do skrzyżowania z Polną i "starą" Łódzką. Powstaje tam nowe rondo, które upłynni ruch na tej ulicy.
Aż 65 proc. naszych rodaków czeka co roku na moment, gdy pojawiają się truskawki, które są ulubionymi owocami co trzeciego mieszkańca naszego kraju. Podobną popularnością wśród warzyw cieszą się pomidory. Takie dane płyną z „Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców” przeprowadzonego przez firmę Kantar w ramach podsumowania sezonu 2019 roku.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Główny Inspektor Sanitarny opracowali wytyczne dla kin w czasie epidemii. Widzowie będą musieli zakrywać podczas seansu nos i usta, a na sali kinowej może być zajęta nie więcej niż połowa miejsc. Rzędy mają być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami, od tej zasady są jednak wyjątki.
Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu epidemii.
Centra krwiodawstwa apelują do każdego, kto może się podzielić tym cennym darem, o zgłaszanie się do punktów pobrań. Zapotrzebowanie na krew związane jest ze wznawianiem wykonywania zabiegów planowych w szpitalach. Jedna operacja kardiologiczna to około sześciu jednostek krwi, przeszczep wątroby to około dwudziestu. Krew potrzebna jest zawsze.