Już po raz szósty Fundacja Miasto Kotów zorganizowała wspólne budowanie ocieplanych bud dla bezdomnych kotów.
Piotrkowska Fundacja Miasto Kotów ma szansę na wygranie ZWIERZAKOBUSA. To specjalistyczny pojazd do przewozu zwierząt. Przedstawiciele fundacji proszą o wsparcie w konkursie ogłoszonym przez platformę ratujemyzwierzaki.pl. Laureatami zostanie pięć fundacji, które zbiorą największa liczbę głosów.
Fundacja Miasto Kotów zaczęła przygotowania do zimy. W niedzielę 20 wolontariuszy budowało budy dla wolnożyjących kotów w naszym regionie.
Łukasz Gliszczyński, weterynarz jednej z piotrkowskich przychodni dla zwierząt poprowadzi program popularnonaukowy poświęcony kotom w telewizji TVP.
Fundacja Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego poszukuje lokalu, w którym mogłoby prowadzić i rozszerzać swoją działalność.
Spotkania ze specjalistami, porady żywieniowe i pielęgnacyjne czy konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji, które przygotowano w piotrkowskim centrum handlowym z okazji dnia zwierząt. W sobotę galeria "Focus mall" otwarta była także dla wszystkich czworonogów.
W ramach wolontariatu pracowniczego PGE "Pomagamy" przedstawiciele fundacji PGE oraz "Miasto Kotów" przygotowują 30 budek dla kotów z regionu piotrkowskiego, które zostaną rozdane wśród społecznych opiekunów.
21 października na terenie Ośrodka Edukacji Artystycznej przy ulicy Słowackiego 13 piotrkowska fundacja Miasto Kotów uruchomi punkt informacyjny dotyczący opieki nad kotami wolno żyjącymi. Wolontariusze fundacji będą udzielać porad i odpowiadać m.in. na pytania, na jakie wsparcie mogą liczyć ze strony władz miasta.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK, przekazał w poniedziałek 13 lutego zgromadzoną karmę, żwirek oraz kocie akcesoria piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów, która w swej działalności sprawuje opiekę nad bezdomnymi kocurami na terenie miasta.
Fundacja Miasto Kotów działa na rzecz bezdomnych kotów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nieprzerwanie od 2013 roku. Wolontariusze Fundacji zajmują się ratowaniem kotów, leczeniem, kastracją oraz tymczasową opieką nad zwierzętami porzuconymi. Prowadzą także działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, informacyjne dla mieszkańców miasta na temat ich praw i obowiązków oraz współpracują z tzw. karmicielami kotów. Rocznie przez fundację przewija się ok. 150 potrzebujących zwierząt (bezdomnych, wolno żyjących, właścicielskich). Około 70 zwierząt rocznie znajduje kochające domy. Kilkadziesiąt kotów dzięki współpracy z ich karmicielami zostaje wykastrowanych i jeśli wymaga tego sytuacja - leczonych.