Nawet kilka tysięcy zł zapłacą ci piotrkowianie, którym miasto wybudowało kanalizację. Sztandarowa piotrkowska inwestycja ostatnich lat, czyli modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji została zakończona. Niektórzy mieszkańcy wreszcie mogli pozbyć się szamb. Ale nie ma nic za darmo, teraz zapłacą jednorazowy podatek zwany opłatą adiacencką.
Starając się o unijne dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków, Piotrków zobowiązał się do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego – podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej minimum 1500 osób.
Do 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Program dopłat zakłada, że mieszkańcy poniosą do 50% kosztów.
Do Strefy FM dzwonią zniesmaczeni i zdenerwowani słuchacze. Piotrkowianie skarżą się na okrutny zapach unoszący się w całym mieście od samego rana.
Modernizacja piotrkowskiej oczyszczalni ścieków została zakończona, teraz trzeba przekonać mieszkańców, żeby podłączali się do miejskiej kanalizacji sanitarnej, są bowiem tacy, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Radni Piotrkowa spotkali się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym. Co było aż tak pilne?
Najpóźniej w czerwcu mieszkańcy Bujen będą mogli się podłączać do nowej kanalizacji sanitarnej.
W Piotrkowie ruszyła budowa kanalizacji na osiedlu Pawłowska. Obecnie prace trwają na ulicy Porazińskiej.
Być może jeszcze w tym roku w Lubanowie i Woli Kamockiej w gminie Grabica pojawi się kanalizacja sanitarna.
Chciałbyś korzystać z nowo wybudowanej miejskiej sieci kanalizacyjnej, ale brakuje ci pieniędzy na wykonanie przyłącza? Nie martw się – miasto pokryje część kosztów. Uchwałę w tej sprawie przegłosowali piotrkowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.