W poniedziałek późnym popołudniem zostanie zamknięte przejście pod wiaduktem na ulicy Michałowskiej w Piotrowie.
Czekaliśmy długo, ale się doczekaliśmy. Co prawda z miesięcznym opóźnieniem, ale wiadukt łódzki wreszcie został otwarty, pierwsze samochody przejechały tamtędy we wtorek wieczorem.
Chociaż według wcześniejszych zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg i Krajowych i Autostrad otwarcie wiaduktu miało nastąpić dzisiaj (poniedziałek 19 września) - ze względów technicznych przejazd tamtędy będzie możliwy dopiero za kilka dni.
Kiedy na budowę wjeżdża ciężki sprzęt, cały dom się trzęsie. Sufit w pokoju na górze już zaczął pękać. Rowy melioracyjne zasypane, woda zalewa podwórka. Tak się mieszka przy węźle rakowskim w Piotrkowie.
Pierwotnie na 19 września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi zaplanowała otwarcie wiaduktu łódzkiego. Potem robotnicy mają wkroczyć na węzeł rakowski, gdzie powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.
Zużyty sprzęt oddaj podczas zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Nowe nakładki bitumiczne pojawią się na drodze łączącej Bogdanów z powiatem bełchatowskim.
Aż 219 wniosków (spełniających wymogi formalne) wpłynęło w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr. woj. łódzkiego i mazowieckiego) oraz drogi ekspresowej S74 na odcinku Sulejów (S12) - gr. woj. łódzkiego i świętokrzyskiego.
Remont krajowej "ósemki" spowodował kompletną dewastację drogi biegnącej przez wieś Michałów w gminie Moszczenica. Dewastacji swoich dróg obawia się także Wolbórz, dlatego władze miasta interweniują już dziś.
Tego się nikt nie spodziewał. Ze względów finansowych podjęto decyzję o rezygnacji z budowy wiaduktu łódzkiego. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że kierowcy jadący do i z Łodzi doskonale radzą sobie na drodze, przez co ta przeprawa przez "ósemkę" nie jest potrzebna.