Przetarg na prowadzenie lokalu przy ulicy Słowackiego 1 został ogłoszony na nowo. W pierwszym postępowaniu zabrakło chętnych. Być może odstraszyła ich cena najmu, którą TBS oszacował na blisko 33,5 tysiąca złotych netto na rok, a być może brak chętnych był spowodowany zapisem, że w lokalu może być prowadzona jedynie księgarnia. W drugim przetargu obniżono cenę czynszu na blisko 26 tys. 800 zł netto za rok. Przeznaczenie pozostało bez zmian. Według zapisu w lokalu po jednej z najstarszych księgarni w Piotrkowie może być prowadzona tylko taka sama działalność, czyli sprzedaż książek.
Hale logistyczne mają ogromne znaczenie we współczesnym biznesie. Muszą przy tym spełniać określone wymagania, by pełniły swą rolę. Niezależnie od tego, jaki towar jest w nich przechowywany, jego przyjmowanie, układanie, magazynowanie i wydawanie musi być efektywne. Czas to pieniądz. W nowoczesnym parku logistycznym nie ma miejsca na jego marnotrawienie.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżeni, że w niedzielne (30 sierpnia) popołudnie i w nocy możemy się spodziewać w Piotrkowie i powiecie bardzo silnego wiatru oraz burz z gradem. RCB apeluje, aby zabezpieczyć rzeczy, które wiatr może porwać i aby znaleźć na ten czas bezpieczne schronienie.
- Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia inwestycji na dworcu PKS, gdzie powstanie Powiatowe Centrum Przesiadkowe – mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego starosta Piotr Wojtysiak. Radni póki co zabezpieczyli na ten cel w budżecie kilkaset tysięcy zł. Część kosztów ma ponieść miasto Piotrków.
Po przerwie spowodowanej epidemią, wystawy multimedialne w piotrkowskiej Mediatece 800-lecie są znowu dostępne dla odwiedzających. Interaktywne ekspozycje mają przybliżyć najmłodszym, ale również tym trochę starszym skomplikowane zagadnienia fizyczne w sposób prosty, zabawny i przed wszystkim ciekawy. Pierwsza grupa młodzieży już odwiedziła wystawy.
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy pierwszego po długiej przerwie spaceru po mieście organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, który odbył się w sobotnie popołudnie.
Już od poniedziałku 4 maja CH ECHO pracuje w pełnej formule. Wszystkie sklepy są otwarte.
Pomimo kryzysu epidemiologicznego Pomarańczowa Linia i Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne prowadzą dyżury telefoniczne. Świadczona w ten sposób pomoc psychologiczna i terapeutyczne wsparcie są bezpłatne.
Kilkanaście lat temu zniknął „Złoty Róg”, teraz zniknęła księgarnia „Na Rogu”, miejsce, gdzie piotrkowianie od co najmniej kilkudziesięciu lat kupowali książki. Nasze miasto traci swoje symbole, a centrum od lat wymiera.
Pomysł pojawił się w 2015 roku, pięć lat później udało się zakończyć budowę. W sobotę, 15 lutego oficjalnie otwarto Gminne Centrum Kultury w Grabicy. Obiekt jest bardzo pojemny i doskonale wyposażony, mieszkańcy, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi mają wreszcie miejsce, w którym będą mogli obcować z kulturą.