Advertisement

Artykuły do tagu: areszt

25-letni więzień z Aresztu Śledczego w Piotrkowie wykorzystał okazję i uciekł strażnikom w trakcie pracy poza murami jednostki.
Piotrków: Niewinny w areszcie
Kiedy trzy dni temu policja zatrzymała sprawców napadu z bronią w ręku na aptekę (20- i 14-latka), śledczy nie przypuszczali, że mogą mieć oni cokolwiek wspólnego z napadem na kasę SKOK Stefczyka, do którego doszło trzy miesiące wcześniej (zrabowano ok. 7,5 tys. zł). Wówczas bowiem zatrzymano domniemanego sprawcę (28 l.) i decyzją sądu trafił on do aresztu. Teraz okazuje się, że zamknięto nie tego co trzeba i podejrzany siedział w celi niewinnie. Do napadu na SKOK przyznał się właśnie 20-latek, zatrzymany po napadzie na aptekę. Wczoraj prokurator postawił mu zarzuty także w tej sprawie.
Mężczyzna osadzony w piotrkowskim areszcie powiesił się w celi. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy.
Informację potwierdził major Paweł Gawrosiński, kierownik Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Piotrkowie.
Tymczasowo aresztowany za dokonanie kradzieży z włamaniem mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego targnął się na swoje życie wczoraj wieczorem w tzw. celi przejściowej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Piotrkowie.
Kilkuset osadzonych w zakładach karnych woj. łódzkiego skorzysta z kursów zawodowych fundowanych przez Unię Europejską. Pierwsze kursy ukończyli już więźniowie z Piotrkowa i Garbalina koło Łęczycy. W miesięcznych szkoleniach mogą uczestniczyć skazani, którym do końca odsiadki zostało nie więcej niż dwa lata i którzy już zdobyli prawo do przedterminowego zwolnienia. To nie tylko sposób na więzienną nudę. Część przeszkolonych znajduje pracę jeszcze przed wyjściem na wolność.
Na powierzchni do tysiąca metrów kwadratowych mają być sklepy, w piwnicach lokale gastronomiczne, a na górze dawne cele będą przerobione na lokale usługowe i mieszkania. Wraca też koncepcja wydzielenia części hotelowej. Takie są plany właściciela starego więzienia w Piotrkowie, który trzy lata temu kupił niszczejący obiekt. Teraz czeka na warunki zabudowy ciągle zmieniane i poprawiane z uwagi, jak twierdzi, na nadzór konserwatora zabytków.
Terroryści chcieli odbić więźnia z aresztu!
Samochód z ładunkiem wybuchowym stanął pod bramą zakładu penitencjarnego przy ulicy Wroniej i eksplodował. W tym samym czasie osadzony po którego przybyli przestępcy wziął współwięźnia jako zakładnika i grożąc mu śmiercią żadał uwolnienia.
Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali 17-latka z powiatu piotrkowskiego w związku z rozbojem dokonanym na innym 17-letnim mieszkańcu gminy Kamieńsk.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat