Z powodu prac przy przebudowie pętli na Wierzejach, zmienią się trasy miejskich autobusów kursujących na to osiedle.
W piątkowy wieczór (od godz. 20.00 do pierwszej w nocy) w centrum Piotrkowa odbywał się będzie IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. Wyłączony z ruchu samochodowego zostanie następujący obszar miasta: pl. Kościuszki, ulica Słowackiego (od pl. Kościuszki i do przejazdu kolejowego) oraz ul. POW (od Słowackiego do Roweckiego-Grota).
Przez cały weekend (1-3 czerwca) świętować będziemy Urodziny Ulicy Słowackiego. W tym czasie w centrum miasta zmieniona zostanie organizacja ruchu.
W nocy z 24 na 25 marca będziemy spać o godzinę krócej. Musimy przestawić zegarki z godz. 2 na 3.
Kolejna zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim. Od piątku 5 stycznia funkcję tę pełni podinsp. Krzysztof Mikułowski, dotychczasowy komendant komisariatu w Zelowie.
Najważniejsze zmiany w przepisach ubezpieczeniowych, które wejdą w życie w 2018 roku, będą przebiegały pod hasłem e-zmian. Od stycznia w życie wchodzi tzw. e-składka, a od lipca e-ZLA. Ważne zmiany dotyczą też zatrudniania niań.
Uchwałą nr 21 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, z 4 maja 1945 roku, ulica Bujnowska (1940 –1945 Bujnyerstraße) stała się na wiele lat ulicą Franklina Delano Roosevelta. Czy dysponując dzisiejszą wiedzą o roli Roosevelta w procesie podporządkowywania Polski Związkowi Radzieckiemu, nadal powinniśmy honorować decyzję stalinowskich władz sprzed 72 lat?
Zmiana na stanowisku premiera wciąż wywołuje emocje. We wtorkowym Maglu komentowali je nie tylko słuchacze, ale także znany politolog prof. Kazimierz Kik.
Pacjenci lekarzy Leszka Józefackiego i Piotra Krześniaka, którzy leczyli się w filii nr 5 PZOZ przy ulicy Dmowskiego 47, będą przyjmowani przez tych samych lekarzy w Przychodni nr 4 przy ulicy Armii Krajowej 11. Zmiana obowiązuje od 6 listopada.
Jej praktyczny i wymierny jej efekt jest taki, że w najbliższy weekend, a konkretnie z soboty na niedzielę, śpimy dłużej. Jednym z najważniejszych argumentów za jej wprowadzeniem jest jednak oszczędność energii i maksymalne wykorzystanie światła słonecznego. Czy rzeczywiście oszczędzamy na zmianie czasu?