Artykuły do tagu: Rząd

Piknik
Było sportowo, edukacyjnie, tanecznie, kolorowo i radośnie, a przede wszystkim rodzinnie. W parku Św. Jana Pawła II odbyło się (18.07.2024) kolejne spotkanie dla najmłodszych z cyklu "Lato w mieście". Piknik organizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Europe Direct Piotrków Trybunalski, UKS Concordia 1909, TEB Edukacja Piotrków Trybunalski, Monika Kisiel i Zumba Power Woman.
Młodzi kierowcy mają być bezpieczni
Najzdolniejsi oraz utalentowani uczniowie z całego regionu będą mogli wziąć udział w kursie podnoszącym umiejętności kierowania samochodem w trudnych warunkach. To nie tylko nagroda za dobre wyniki w nauki czy sporcie, ale też poprawa bezpieczeństwa młodych kierowców w Łódzkiem. Projekt jest realizowany wspólnie przez województwo łódzkie i Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu.
Prawie dwa miliony na drogi dojazdowe do pól
Milion 915 tysięcy otrzymają z budżetu województwa samorządy z powiatu piotrkowskiego na drogi dojazdowe do pól. Dofinansowanie pozwoli na ich utwardzenie lub remont, a co za tym idzie dojazd ciężkimi maszynami do swoich upraw.
Rozpoczął się remont Wolborskiej ZDJĘCIA
Od poniedziałkowego rana (15.07.2024) drogowcy rozpoczęli prace na ul. Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy etap modernizacji tej części DK 91 ma potrwać około czterech tygodni. Droga od ul. Leśnej (przy Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnym Szansa) do ronda Narodowych Sił Zbrojnych jest zamknięta. Uwaga kierowcy! Tworzą się duże utrudnienia w ruchu na ul. Rakowskiej.
Weź paragon – akcja Krajowej Administracji Skarbowej
Paragon fiskalny, choć z pozoru może wydawać się nieistotny, ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej gospodarki. Nieuczciwi przedsiębiorcy, aby uniknąć płacenia podatków, nie wydają paragonów lub wydają je w nieprawidłowej formie (np. tzw. paragon kelnerski), a nawet zbierają paragony pozostawione przez klientów, by je anulować – informuje KAS. W ciągu czterech miesięcy 2024 roku W ramach tych działań nałożono 4379 mandatów karnych na łączną kwotę 6 888 625 zł.
Szykuje się remont Wolborskiej. Prace obejmą odcinek od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do Rakowskiej. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Kiedy ulica zostanie zamknięta?
15 lipca rozpoczną się długo wyczekiwane prace remontowe na ulicy Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Odcinek, który zostanie objęty remontem, rozciąga się od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Będą duże utrudnienia w ruchu.
Piotrków będzie organizatorem Forum Organizacji Pozarządowych
Urząd Miasta wraz z Centrum Opus będzie organizatorem Forum Organizacji Pozarządowych, którego celem będzie wzmocnienie roli trzeciego sektora we współrządzeniu miastem. W czwartek (4.07) prezydent Juliusz Wiernicki spotkał się z Łukaszem Waszakiem, prezesem Centrum Opus. Organizacja ta od 25 lat wspiera współpracę samorządów z organizacjami pozarządowymi.
ERGO Hestia na pierwszym miejscu „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie 2024”
Sopocka firma zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji najnowszej, 18. edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie”. ERGO Hestia jest jedynym ubezpieczycielem w całym zestawieniu.
Jest nowy Inżynier Miasta. Po 10 latach przerwy
Adam Bak został nowym Inżynierem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Do obowiązków prowadzonego przez niego biura należą m.in. zarządzanie ruchem na drogach publicznych i wewnętrznych w mieście. Co jeszcze?
Zmiany, zmiany, zmiany. Przeczytaj gdzie i jakie
Od 1 lipca piotrkowski magistrat czekają zmiany organizacyjne. Będą nowe referaty i nowi szefowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat