Staropolska pierzawka weszła już na stałe do kalendarza imprez w gminie Wolbórz, dając okazję do integracyjnego spotkania i wspólnej zabawy pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
Ruszają ogólnopolskie akcje Fundacji Viva z okazji Dnia Bez Futra. Wolontariusze fundacji z 19 miast w Polsce wyjdą na ulice, aby pokazać przechodniom, ile ferm znajduje się w ich województwie. Będą też zbierać podpisy pod petycją za zakazem hodowli zwierząt na futra. W Piotrkowie taka akcja odbędzie się 25 listopada o 14.00 na ul. Słowackiego przy pomniku Jana Pawła II.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza we wtorek, 20 listopada, o godz. 17.00 na spotkanie autorskie i promocję książki „Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych” autorstwa Anny Rzędowskiej, Agnieszki Warchulińskiej i Renaty Wojtczak. Wstęp na spotkanie, które odbędzie się w Czytelni dla dorosłych MBP przy ul Jerozolimskiej 29, jest wolny.
Czy jest szansa, by na ulicy Sadowej w Piotrkowie powstał próg zwalniający? Właśnie z takim pytaniem do Zarządu Dróg i Utrzymania miasta zgłosili się piotrkowianie.
W sobotę, punktualnie o 18, w kościele farnym w Piotrkowie rozległo się 9 uderzeń dzwonu Władysława III Warneńczyka. Było to symboliczne uczczenie rocznicy śmierci władcy Polski, ale też element obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzwon będzie bił codziennie o 18.
W czwartek (8 listopada) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka - 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
Piotrków Trybunalski wraca do tradycji bicia dzwonu Władysława III Warneńczyka, który znajduje się w kościele farnym. Jak informuje Urząd Miasta, dzwon będzie bił codziennie o godz. 18.00.
Policjanci z piotrkowskiej komendy zaczęli masowo chorować. W drogówce 2/3 funkcjonariuszy przebywa na L4, w wydziale wywiadowczym jest jeszcze gorzej, bo ok. 80% jest na zwolnieniach, 1/3 policjantów brakuje w prewencji. Podobnie jest w innych jednostkach naszego województwa. W Radomsku, Tomaszowie, Pajęcznie, Bełchatowie, Brzezinach, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Sieradzu funkcjonariusze również chorują. Dlaczego?
Sucha karma, puszki z żywnością, ryż, makaron, koce, smycze to wszystko można zabrać ze sobą na sobotni mecz Polonii z Olimpią Wola Załężna. Piłkarze postanowili zorganizować zbiórkę i pomóc bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę.
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie ruszyły akcje „Słoma dla Schroniska” oraz „Wigilia dla zwierząt”.