Advertisement

Artykuły do tagu: dzwon

Tysiące uczniów wróciło do szkoły (ZDJĘCIA)
736 pierwszoklasistów w Piotrkowie usłyszało dziś po raz pierwszy w życiu dzwonek, który od jutra będzie ich wzywał do szkolnej ławki. Dobiegł końca ulubiony czas w roku, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.
Zapraszają na wspólne czytanie!
Już 3 września o godz. 16:30 w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim wspólne czytanie fragmentów „Ballad i romansów”. Wszyscy chętni, którzy przyjdą z własnymi egzemplarzami, otrzymają pamiątkowy stempel akcji. Z kolei już o 17:00 w ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się koncert zespołu Zelowskie Dzwonki.
Jak sprawdzić czyj to numer i kto dzwonił z nieznanego numeru
Jeśli dzwoni nieznany numer wiele osób nie wie, czy warto odbierać. Nic dziwnego - od razu utożsamiamy nieznany numer z telemarketerem, który chce nam nawinąć makaron na uszy. Jeśli ktoś takich cudownych ofert chce uniknąć to niewątpliwie będzie starał się szukać możliwości uniknięcia takiej rozmowy. Ale jak to zrobić, skoro nie mamy 100% pewności, czy to jedynie telemarketer, czy jednak coś ważnego? Dlatego wiele osób w ogóle nie odbiera telefonu w momencie, gdy dzwoni nieznany numer. Czy to słuszne działanie? Trudno jednoznacznie to określić, dopóki nie będzie wiadomo kto dzwonił, ale i na taką sytuację mamy obecnie rozwiązania, które warto będzie wykorzystać. Jest to oczywiście sprawdzanie numeru. Po co to robić i jak to działa?
19.06.2020 23:58
Wiekowa Klara
Ta wiekowa dama na co dzień jest raczej niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi, bowiem zamieszkuje dzwonnicę przy dawnym kościele Dominikanów. Jest najstarszym piotrkowskim dzwonem. Nosi miano Klara. W odróżnieniu od innych – jak chociażby dzwony z fary czy jezuickie – uniknęła zniszczenia podczas wielkich pożarów miasta czy wojennej konfiskaty. Odlano ją w 1615 roku. Pamięta więc czasy, gdy do Piotrkowa zjeżdżał na obrady Trybunał Koronny, kiedy obradowały tu synody prowincji gnieźnieńskiej, i gdy na miasto spadały bomby niemieckiego Luftwaffe...
Dzwonki w SP nr 3 zamilkły
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów nie usłyszymy już tradycyjnego dzwonka. Na ścianach pojawiły się zegary, a uczniowie sami pilnują godzin rozpoczęcia zajęć.
Dzwon Warneńczyka ponownie zabrzmiał w Piotrkowie
W sobotę, punktualnie o 18, w kościele farnym w Piotrkowie rozległo się 9 uderzeń dzwonu Władysława III Warneńczyka. Było to symboliczne uczczenie rocznicy śmierci władcy Polski, ale też element obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzwon będzie bił codziennie o 18.
D. Dzwonnik. Nie dopuszczę do upadku klubu
Concordia Piotrków to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Według dokumentów to także najstarszy klub w województwie łódzkim obchodzący w tym roku 105 rocznicę powstania.
Kondycja Concordii nie jest jednak najlepsza o czym mówił na antenie Radia Strefa FM jej prezes Dariusz Dzwonnik.
Concordia wygrała z prezydentem - sprostowanie
Sprostowanie Urzędu Miasta do treści informacji opublikowanej na naszym Portalu 22 listopada br.
Prezes Concordii ma przeprosić prezesa OZPN
To już prawdopodobnie koniec sprawy pomiędzy prezesem Concordii Dariuszem Dzwonnikiem a prezesem OZPN Stanisławem Sipą. Sąd Okręgowy w Piotrkowie utrzymał w mocy wyrok Sądu I instancji. Dzwonnik musi przeprosić Sipę w prasie, pokryć koszty sądowe oraz te poniesione przez prezesa OZPN.
Concordia coraz bliżej IV ligi. Co dalej?
To już prawie pewne. Po wysokiej przegranej w Siedlcach 1:6 z miejscową Pogonią i wygranej Warty Sieradz 3:2 z Bronią Radom na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Concordia praktycznie spadła do IV ligi. A przecież w poprzednim sezonie piotrkowski klub nie utrzymał się w II lidze. Czy to koniec zasłużonego klubu? Czy piotrkowski sport chyli się ku upadkowi?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat