Niemal 650 tys. cudzoziemców opłaca składki na ubezpieczenia społeczne w Polsce, jednak największą grupę ubezpieczonych obcokrajowców w kraju stanowią obywatele Ukrainy.
Na kilka milionów złotych pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych oszukały klientów. Kobietom przedstawiono prokuratorskie zarzuty. Zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im nawet 10 lat więżenia.
Emeryci i renciści, którzy dorabiają do swoich świadczeń, mają jeszcze dwa tygodnie na powiadomienie pracowników ZUS o osiągniętych przez siebie przychodach w 2019 roku. Termin minie dokładnie 2 marca, ponieważ ostatni dzień lutego przypada w sobotę.
W 2019 r. w województwie łódzkim ponad 31 tys. przedsiębiorców skorzystało z ulg przy opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Przedsiębiorcy korzystali z „ulgi na start”, „składek preferencyjnych” i „małego ZUS”. Korzystanie z ulg jest prawem, a nie obowiązkiem. Dokonując wyboru, warto wiedzieć jakie wiążą się z nim konsekwencje.
Od 1 lutego zmieniły się przepisy dotyczące „małego ZUS”. Podwyższony został roczny limit przychodów, od którego uzależniona jest możliwość skorzystania z ulgi. Dzięki zmianie w przepisach, z opłaty składek w niższej wysokości, będzie mogło skorzystać więcej osób. Szacuje się, że w całym kraju, może to być nawet 320 tys. przedsiębiorców.
Chcesz stracić oszczędności całego życia? Przekaż je oszustowi, który podaje się za policjanta! Choć policjanci od lat apelują do społeczeństwa (zwłaszcza osób starszych) o zachowanie czujności i przede wszystkim zdrowego rozsądku, przypadków, gdy ktoś w ten sposób traci wszystkie swoje oszczędności wciąż przybywa.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła deklaracje podatkowe PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych. W województwie łódzkim rozesłanych zostanie ok. 700 tys. PIT-ów. Ponad 605 tys. pism trafi do rąk świadczeniobiorców, a 95 tys. PIT-ów do osób pobierających w ubiegłym roku zasiłki chorobowe, macierzyńskie, opiekuńcze oraz korzystających ze świadczenia rehabilitacyjnego.
Odkąd policjanci mogą kontrolować stan drogomierzy w samochodach i porównywać go z zapisami z ostatniego badania technicznego, w mediach zrobiło się głośno o kolejnych rekordowych "korektach" wskazań liczników. Jedna z ciężarówek kontrolowanych na terenie województwa łódzkiego miała cofnięty licznik o ponad 1 mln 300 tys. kilometrów! Okazuje się, że niewiele mniejsze rekordy padały również na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. W dwóch przypadkach na licznikach brakowało ponad miliona kilometrów.
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym tzw. mikrorachunku podatkowym. Resort przestrzega, że tego typu wiadomości są fałszywe i zawierają link, który może być niebezpieczny.
Przedstawiciele piotrkowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowali nas, że w rejonie osiedla Słowackiego do mieszkań pukają osoby podające się za pracowników sanepidu lub wodociągów.