Artykuły do tagu: Widoczność

Niewidoczne progi zwalniające w Piotrkowie [Aktualizacja]
Na ul. Krakowskie Przedmieście przy Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie dla poprawy bezpieczeństwa dzieci zamontowano progi zwalniające z kostki betonowej. Przeszkoda była na tyle wysoka, że zmuszała kierowców niemal do zatrzymania się w obawie o uszkodzenie pojazdu. Aby upłynnić ruch ZDiUM zastosował asfaltowe nadlewki, jednak od czasu modernizacji nie wykonano oznakowania poziomego, przez co progi są słabo widoczne dla kierowców.
Policja w Piotrkowie rozdawała odblaski
Czas letni, którego atutem jest piękna pogoda, zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pomimo wydłużonych godzin, kiedy jest widno, zdarza się, że do domu wracamy po zmierzchu. Dlatego ważne jest, aby dbać o swoje bezpieczeństwo, dbając o swoją widoczność.
20.10.2023 12:28
Jest znacznie lepiej
Po naszej interwencji poprawiła się widoczność na skrzyżowaniu Cmentarnej z Wojska Polskiego w Piotrkowie. Ze względu na trwający remont kapliczki postawiono bariery, które mocno utrudniały kierowcom wjazd w ulicę Wojska Polskiego.
Remont kapliczki utrudnia wyjazd?
Rozpoczął się remont kapliczki przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Cmentarnej w Piotrkowie. Obiekt został ogrodzony barierami, które zdaniem kierowców, znacznie utrudniają widoczność na skrzyżowaniu. Dodatkowo, remontowany obiekt, piesi omijają idąc po jezdni.
Policja namawiała, aby
Piotrkowska policja w ramach akcji „Świeć przykładem” rozdawała kamizelki oraz elementy odblaskowe. Funkcjonariuszy we wtorek (26 października) można było spotkać w trzech miejscowościach. Akcja ma na celu zachęcenie uczestników ruchu drogowego, szczególnie tych niechronionych, do zadbania o swoje bezpieczeństwo w okresie jesienno-zimowym.
Policjanci radzą jak jesienią uniknąć tragedii na drodze
Jesienna aura wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Szybciej zapadający zmrok, mgły oraz deszcze ograniczające widoczność na drogach są niestety wpisane w tę porę roku. Dlatego uczestnicy ruchu drogowego - kierowcy i piesi, powinni pamiętać o kilku podstawowych sprawach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat