W porównaniu do minionych słonecznych dni, dziś pogoda nas nie rozpieszcza. Pomimo tego już od wczesnych godzin porannych piotrkowianie oraz osoby przyjezdne z innych miast tłumnie udali się na cmentarze, aby pomodlić się za swoich bliskich zmarłych.
Na ul. Cmentarnej w Piotrkowie jeszcze względny spokój, choć im bliżej uroczystości Wszystkich Świętych, tym ruch przy piotrkowskich cmentarzach będzie się zwiększał. Z panią Sylwią, sprzedająca w tym miejscu kwiaty i znicze, nasz reporter rozmawiał m.in. o tegorocznych cenach i ruchu klientów przy nekropoliach.
W gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się w czwartek (13.10.2022) ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty. I właśnie Profesorem Oświaty został Mirosław Drożdżowski, kompozytor, gitarzysta, pedagog i wokalista, który na co dzień mieszka w Wolborzu i wspiera młodzież w rozwijaniu swoich pasji w Państwowej Szkole Muzycznej w Piotrkowie.
Długo wyczekiwane wiaty przystankowe dotarły do Piotrkowa Trybunalskiego. Ich brak był powodem opóźnień prac przy budowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Teraz zadaszenie przystanków jest już montowane.
17 września 1939 roku ZSRR wbiła nóż w plecy walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski.
Piotrkowska Lewica uczciła pamięć bohaterów walczących o wolność Polski w trakcie kampanii wrześniowej. Jej przedstawiciele złożyli kwiaty pod trzema pomnikami w Piotrkowie.
W poniedziałek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą” upamiętniliśmy w Piotrkowie Trybunalskim pamięć poległych bohaterów.
Punktualnie o godz. 17:00 w Piotrkowie, podobnie jak w całej Polsce, rozległ się dźwięk syren alarmowych. To hołd dla bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy oddali swoje życie w walce o wolną Polskę.
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji, który zakończył na kontynencie europejskim II wojnę światową, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mija 77 lat od tamtych wydarzeń. Pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.
Liczne delegacje, w skład których weszli urzędnicy, przedstawiciele świata polityki, kultury czy edukacji, złożyły we wtorek (03.05.2022) wiązanki pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w ścianę kościoła oo. Bernardynów. W tym roku mija już 231 lat, odkąd Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja. W obchody włączyli się również kombatanci, służby mundurowe oraz piotrkowskie stowarzyszenia i instytucje.