Advertisement

Oddali hołd Polakom poległym w walce o niepodległość (ZDJĘCIA)

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 08 maja 202219137
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji, który zakończył na kontynencie europejskim II wojnę światową, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mija 77 lat od tamtych wydarzeń. Pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.

Ładuję galerię...

Hołd bohaterom II wojny światowej oddano również w Piotrkowie, złożeniem kwiatów pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza przez przedstawicieli władz samorządowych oraz członków organizacji kombatanckich. W imieniu piotrkowian wieniec pod pomnikiem złożyli wiceprezydent Adam Karzewnik oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Ludomir Pencina.

Od 2015 roku ​8 maja obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. Ustawa podpisana przez Bronisława Komorowskiego, byłego Prezydenta RP, zniosła Święto Zwycięstwa i Wolności obchodzone 9 maja i funkcjonujące w kalendarzu od 1945 r., gdy dekretem ustanowiły je władze PRL.

Warto zaznaczyć, że kapitulacja III Rzeszy zakończyła wojnę w Europie, ale nadal toczyły się walki z Japonią. Dopiero jej kapitulacja - 2 września 1945 r. - była końcem II wojny światowej.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A Lewica gdzie? ~A Lewica gdzie? (Gość)08.05.2022 15:02

Nie składa w tym roku pokłonów "Bohaterom walk o Polskę i lud"? Co się stało?

54


pytam ~pytam (Gość)08.05.2022 12:30

Akt kapitulacji, ale czy akt zakończenia wojny ze wszystkimi skutkami - krzywdy wynagrodzić, grabież zwrócić, uznać granice państwa?

52


Weteran afganski ~Weteran afganski (Gość)08.05.2022 18:53

Dlaczego znicz się nie pali? Putin zakrécił gaz i nie ma ognia do czczenia wygranej nad Germańcami. Ops! Jakimi tam Niemcami, nad nazistami, oczywiście inaczej faszystami albo w ostateczności hitlerowcami. Co miast nie stać płacić rachunki za gaz? Skromne te uroczystości, takie kalekie mocno.

51


go?ć_marian ~go?ć_marian (Gość)08.05.2022 15:37

Hitler kaputt! Prost!

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat