Pod koniec lutego na stronie internetowej miasta pojawiła się Interaktywna Mapa Turystyczna. Trójwymiarowa i nasycona kolorami podróż może zatrzymać przed komputerem nawet wybrednych odbiorców.
- Tomaszów Mazowiecki nie wykorzystuje swojego potencjału turystycznego -
powiedział w ostatnim programie "O tym się mówi" Jacek Kowalewski , radny
tamtejszej Rady Miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Piotrków zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Turystycznych, które już za kilka dni odbędą się w Pradze.
Centrum Informacji Turystycznej działa w Piotrkowie od października. Czy Piotrkowianie je odwiedzają?
CIT Znajduje się przy ulicy Zamurowej, a jego głównym celem ma być kreowanie i promowanie turystycznych atrakcji Piotrkowa.
Dzisiaj o godzinie 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (al. Piłsudskiego 8, sala 901), Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego w obecności wiceministra Rozwoju regionalnego - Waldemara Sługockiego, podpisze umowę z Polską Organizacją Turystyczną, która pozwoli rozpocząć budowę najdłuższego w Europie szlaku konnego.
Turyści ucieszą się, że w zbiorniku podwyższony będzie poziom wody. Nie wiadomo jednak na jak długo.
Miał być wyłącznie zbiornikiem retencyjnym. Miał regulować gospodarkę wodną w dolinie rzeki Luciąży. Miał być pomocą dla rolników. Szybko okazało się jednak, że jego pierwotne funkcje zeszły na drugi plan. Zbiornik wodny w Cieszanowicach stał się miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców pobliskich gmin, ale również turystów z dalszych części Polski. Dlaczego zalew, mimo napływu wypoczywających, nie jest zagospodarowany turystycznie?
Czy wpływ na wizerunek Piotrkowa wśród turystów mają także elementy, których sami mieszkańcy na co dzień nie dostrzegają? Co zrobić, aby miasto było pozytywnie odbierane przez tych, którzy chcą zostawić swoje pieniądze w Piotrkowie?
Piotrków otwiera się na turystów. W sierpniu ma ruszyć Centrum Informacji Turystycznej, które znajdować się będzie przy ulicy Zamurowej. Tymczasem w naszym mieście nie jest łatwo kupić widokówkę.