Jedni przychodzili tu, by popatrzeć na zjawiskową Polę Negri, inni, by obejrzeć słynną „Królewnę Śnieżkę” Walta Disneya. Jeszcze inni, by grać na scenie lub potańczyć na parkiecie. Z wyglądu niepozorna, w rzeczywistości jedna z najlepszych tzw. głębokich scen teatralnych w regionie...
Choć 2009 rok nie jest datą okrągłą, to i tak czeka nas w najbliższych dwunastu miesiącach kilka okrągłych, okolicznościowych rocznic i jubileuszy. Swoje setne urodziny będzie fetował Klub Sportowy “Concordia”. 30 lat skończy kładka nad torami na miejskim deptaku. W tym roku przypada również 90. rocznica urodzin twórcy polskiego serialu wszech czasów “Czterej pancerni i pies” Konarda Nałęckiego.
Na piotrkowskim dworcu, który regularnie figuruje w notatnikach dyżurnego policji, będzie bezpieczniej. Polskie Koleje Państwowe rozstrzygnęły po wielu miesiącach przetarg na montaż monitoringu na tych dworcach, gdzie jest on przestarzały albo nie ma go w ogóle, a ze względu na bezpieczeństwo podróżnych powinien jednak tam być.
O sześć kamer rozszerzył się miejski monitoring w Piotrkowie. Cztery zlokalizowano na terenie Starówki: przy ulicy Zamkowej i Garncarskiej, a także na Placu Czarnieckiego i Niepodległości. Z kolei dwie zamontowano w Alei 3 Maja w pobliżu budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Starostwa Powiatowego. Obecnie na terenie miasta jest ich już szesnaście.
Najpóźniej do połowy przyszłego roku ulica Batorego zostanie włączona w Aleje Kopernika - zapewnia Jacek Marusiński dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie. Na ukończeniu jest już dokumentacja techniczna.
Kilkudziesięciu mieszkańców naszego regionu, którzy byli internowani w czasie stanu wojennego ubiega się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Kilku represjonowanym już przyznano rekompensatę.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Twarze piotrkowskiej bezpieki”. Odbędzie się ono 12 grudnia br. o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (ul. Brzeźnicka 5). Otwarciu towarzyszyć będzie prelekcja dr Joanny Żelazko, historyka z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim ukazało się wydawnictwo albumowe pt. „Piotrków Trybunalski na starej pocztówce (1903 - 1936)”. Jest to pierwsza tego rodzaju pozycja wydana w naszym mieście.
Jego budowę rozpoczęto jeszcze przed słynnymi Centralnymi Dożynkami, a zakończono już w nowym ustroju. Kosztował 500 mln zł. Złożyło się nań całe nieistniejące już dziś województwo piotrkowskie...
Obiekt przy ulicy Batorego 10 wydzierżawiony. Czynsz dzierżawny na tę nieruchomość wyniesie 307, 5 tys. netto rocznie. Cena wywoławcza wynosiła 150 tys. + 22% VAT.