Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego uchwalono budżet na 2019 rok. Dochody wyniosą około 1 mld 50 mln zł, a wydatki ponad 1 mld 70 mln zł. To znaczny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wśród najważniejszych inwestycji uwzględniono także te związane z naszym regionem.
Można poznać już majątki radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego. Radni z okręgu piotrkowskiego opublikowali swoje oświadczenia majątkowe na początek kadencji 2018 - 2023.
Prawo i Sprawiedliwość przejęło władze w województwie łódzkim. Podczas czwartkowej sesji Sejmik wybrał marszałka i zarząd, a także prezydium regionalnego parlamentu. Nie sprawdziły się zatem ostatnie medialne doniesienia o możliwym rozłamie w PiS.
Komitet Polityczny PiS zarekomendował kandydatów na marszałków i członków zarządów województw, w których partia może samodzielnie obsadzić władze samorządowe. Jednym z tych regionów jest Łódzkie. Kandydatem na wicemarszałka został Zbigniew Ziemba, szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piotrkowskim.
Prawo i Sprawiedliwość 17 mandatów, Koalicja Obywatelska 12, a Polskie Stronnictwo Ludowe 4. Takie są wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Oznacza to, że władzę przejmie tam partia Jarosława Kaczyńskiego, choć w 33-osobowym regionalnym parlamencie będzie miała tylko jeden głos więcej od opozycji.
Artur Ostrowski, kandydat SLD na radnego do Sejmiku Województwa Łódzkiego, od 20 lat należy do grona najaktywniejszych polityków naszego regionu. Doświadczenie polityczne, parlamentarne i samorządowe zdobywał będąc posłem, wicewojewodą łódzkim i radnym miejskim w Piotrkowie.
12 list, a na nich 84 kandydatów. Miejsc jest jednak tylko 6. Tylu bowiem radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego wybiorą mieszkańcy Piotrkowa oraz powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, łódzkiego wschodniego i radomszczańskiego. Uprawnionych do głosowania będzie ponad 371 tysięcy osób.
KKW SLD Lewica Razem przedstawił kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu nr 4. Prezentacja kandydatów odbyła się w piątek w Rynku Trybunalskim.
Marek Mazur podczas konferencji, która w poniedziałek przed południem odbyła się w piotrkowskim Rynku Trybunalskim zarzucił Mateuszowi Morawieckiemu, że podczas spotkań z Polakami rozpowszechnia fałszywe informacje dotyczące wydatkowania środków unijnych przez samorządy wojewódzkie.
Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego ma być „jedynką” w okręgu piotrkowsko – bełchatowsko – radomszczańskim, a wicemarszałek Dariusz Klimczak otworzy listę w okręgu tomaszowsko – opoczyńsko – skierniewickim. Wszystkich kandydatów PSL do Sejmiku poznamy 16 września.