W czwartek, 14 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość upamiętniająca „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”. Honorowy tytuł oraz medal Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie wręczyła wiceambasador Izraela w Polsce Ruth Cohen-Dar oraz Chana Hausler, ocalona kobieta, która swoje życie zawdzięcza pomocy Weroniki i Józefa Wójcików.
W pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znalazły się Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.
W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w Tomaszowie, władze tego miasta planują zorganizowanie w najbliższym czasie konferencji naukowej poświęconej właśnie kwestii zanieczyszczeń środowiska.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie interweniowała policja. Funkcjonariusze zjawili się w placówce w czwartek około południa, a powodem było podejrzenie, że jeden z wychowawców jest pijany.
W sobotę w szopce bożonarodzeniowej u Bernardynów na świat przyszło koźlątko, w niedzielę z kolei urodziła się owieczka.
Choć wydawać by się mogło, że to Święta Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale i na świecie obchodzone są bardziej uroczyście, to z przeprowadzonej sondy w Radiu Strefa FM wynika, że również Wielkanoc ma swoich zwolenników.
Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest rozpoczęcie Wigilii wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie. Zapytaliśmy piotrkowian czy pielęgnują tę tradycję oraz czy przy dzisiejszym trybie życia jest to w ogóle możliwe?
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów została laureatem XXII edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 250 pracowników.
U ojców Bernardynów oprócz tradycyjnej szopki z żywymi zwierzętami, za głównym ołtarzem powstaje jedyna w regionie ruchoma wystawa bożonarodzeniowa.
Anna Szymczyk z Kuznocina jest jedną z najstarszych mieszkanek gminy Wolbórz.