1 października nowy rok akademicki zainaugurowano w Akademii Piotrkowskiej. Naukę na pierwszym roku rozpocznie prawie 400 studentów.
Prezydent Juliusz Wiernicki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych na otwarte spotkanie poświęcone współpracy samorządu z trzecim sektorem Gośćmi wydarzenia będą lokalni liderzy NGO i przedstawiciele OPUS.
W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Piotrkowa Trybunalskiego mieszkańcy miasta mieli okazję zagłosować na projekty, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane. Głosowanie odbyło się w dniach 9–23 września 2024 r., a łączna liczba oddanych głosów przekroczyła 29 tysięcy. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, propozycje były podzielone na kilka kategorii, w tym projekty ogólnomiejskie, rejonowe, oświatowe oraz projekty inwestycyjne na terenach rodzinnych ogrodów działkowych. Ostateczne wyniki głosowania, po weryfikacji przez urzędników, wyłoniły projekty, które zostaną zrealizowane w 2025 roku.
W 2024 roku Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej obchodzi swój okazały jubileusz 30-lecia działalności, a także 15-lecie istnienia zespołu „Pasjonatki”. Uroczystość ta była wyjątkową okazją, by przybliżyć bogatą historię tej instytucji oraz uczcić wkład, jaki wniosła w rozwój lokalnej kultury.
28 września 2024 roku Piotrków Trybunalski stał się świadkiem niezwykłego wydarzenia – bicia Rekordu Polski w jednoczesnym samobadaniu piersi. Zorganizowane przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek "Kamilki", przedsięwzięcie zakończyło się imponującym sukcesem, w którym uczestniczyły aż 602 osoby, bijąc tym samym poprzedni rekord ustanowiony w Gdańsku.
27 września 2024 roku w Mediatece 800-lecia odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – jednym z najlepszych współczesnych polskich twórców literatury kryminalnej. Autor powieści kryminalnych, politolog, filozof, dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Robert Małecki przyciągnął licznych miłośników literatury, którzy mieli okazję poznać bliżej kulisy jego pracy twórczej oraz dowiedzieć się więcej o inspiracjach, które towarzyszą mu przy pisaniu kolejnych książek.
Remont ul. Żeromskiego rozpoczął się w końcówce maja 2024 roku. Prace był kompleksowe, zakres objął rozbudowę drogi wraz ze skrzyżowaniami i zjazdami na posesje. Budowę chodników, ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, zatok autobusowych oraz przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Choć były obawy o opóźnienia w pracach, wykonawca zapowiedział, że odda drogę do użytku, szybciej niż zakładano.
Dary dla powodzian zbierane w Piotrkowie m.in. przez magistrat trafiły do Nysy. Jednocześnie piotrkowska Fundacja Cor Ignis zawiozła niezbędny do usuwania skutków powodzi sprzęt, do Kotliny Kłodzkiej. Nasza redakcja obserwowała na miejscu jak katastrofalna jest sytuacja na południowo-zachodnim krańcu Polski.
Gdy jesienna melancholia daje się we znaki, nie musimy od razu zamykać się w domu i czekać na wiosnę. Zamiast tego warto skorzystać z ciepłych dni i wybrać się na przejażdżkę, np. rowerem damskim po okolicy. Taki sposób spędzenia czasu pomoże nam odprężyć się i zrelaksować, przynosząc satysfakcję z dobrze wykorzystanej chwili.
W ramach grantu „Sołectwo na plus” udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w Parzniewiczkach kupiono: grill betonowy z wędzarnią, podwójny zestaw ogrodowy (stół i ławki) oraz rolety do altany.