Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 8 245 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono 497 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 2 osoby posiadające choroby współistniejace. Mamy też 1618 ozdrowieńców. Podczas świąt zostało wykonanych zdecydowanie mniej testów niż w dni powszednie.
Pożar w budynku byłej masarni przy ulicy Cmentarnej w Moszczenicy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22.
Zmarł Zygmunt Malanowicz. Znany był przede wszystkim z filmu „Nóż w wodzie” w reżyserii Romana Polańskiego i serialu „Dom”. W 2007 roku zagrał biskupa w widowisku historycznym „Ostatni Sejm w Piotrkowie”. Miał 83 lata.
Kierowcy, uważajcie na drodze krajowej nr 1. Na wysokości miejscowości Siomki między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe i ciężarówka.
O 25 pułku piechoty stacjonującym w Piotrkowie w okresie międzywojennym napisano już wiele. Ukazała się m.in. książka Dariusza Kamińskiego. Tymczasem o innej jednostce, 1 pułku strzelców konnych wiemy niewiele. Jednostka ta (sztab i jeden ze szwadronów) stacjonowała w naszym mieście w okresie 1815-1831. Brała też udział w wojnie polsko – rosyjskiej.
Ulica, która znajduje się w południowej części Piotrkowa i łączy się z drogą krajową numer 91 biegnie od ul. Granicznej do ul. Krakowskie Przedmieście. Nie należy do najdłuższych, bo jej długość wynosi niespełna 1200 metrów.
Szpital nakręca się na pomoc dla Adriana - to tytuł akcji, w ramach której placówka przy Rakowskiej w Piotrkowie włącza się w pomoc dla Adriana Jarmakowskiego, mieszkańca Bełchatowa, który boryka się z wieloma chorobami.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 9 902 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 837 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych COVID-19. Mamy natomiast 1708 ozdrowieńców. Dla porównania w miniony poniedziałek (29 marca) odnotowano 929 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Łódzkiem. W związku z tym, że w weekend wykonywanych jest mniej testów niż od poniedziałku do piątku, również liczba wykrytych zakażeń jest niższa.
Jak Święta Wielkanocne wyglądały w mediach, chociażby w prasie, przed laty? Co oferowały gazety naszym dziadkom i pradziadkom w tygodniach poprzedzający Wielkanoc?
Pomimo pandemii i dużej liczby zakażeń, mieszkańcy naszego miasta bardzo licznie odwiedzali w Wielkanoc piotrkowskie nekropolie oraz groby swoich bliskich. Na ulicach przylegających cmentarzy trudno było o miejsce parkingowe, rozstawione było mnóstwo stanowisk z kwiatami oraz zniczami, ale piotrkowianie zachowywali się odpowiedzialnie - przestrzegali obostrzeń, nie grupowali się i nosili maseczki ochronne.