Nie nauczyli się jeździć, dlatego egzamin na prawo jazdy chcieli zdać dając łapówkę. 18-letni tomaszowianin "oblał" jazdę dziewięciokrotnie, a 37-letnia obywatelka Ukrainy siedmiokrotnie. Na kolejne podejścia zabrakło im widocznie cierpliwości. Za łapownictwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Oddział Zamknięty, EastWest Rockers i Hurt to gwiazdy tegorocznych Juwenaliów, które odbędą się w dniach 7-8 maja w miejskim Amfiteatrze. Organizatorem jest Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
Działki w rejonie Podzamcza mało atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Dziś piotrkowski magistrat zorganizował pierwszy przetarg na zakup nieruchomości przy ulicy Zamkowej 7/9 i Zamkowej 11. Jak się jednak okazało nikt nie wpłacił wadium w wysokości 64 tys. złotych.
Na drodze krajowej nr 12 tuż za Piotrkowem w kierunku Sulejowa doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Zatrzymany przed tygodniem w swoim domu przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, piotrkowski przedsiębiorca, Jerzy Sz., jest pierwszym, ale prawdopodobnie nie ostatnim zatrzymanym w sprawie wyłudzenia ponad półtora miliona złotych dotacji z funduszy Unii Europejskiej. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie, gospodarz śledztwa, o którym głośno w mieście i regionie, sprawdza teraz, jak to możliwe, że wniosek o unijną dotację złożony przez właściciela firmy zajmującej się zbiórką i przeróbką odpadów, nie tylko został zatwierdzony przez rządową agencję (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), ale i pozytywnie oceniono jego realizację...
W meczu 26. kolejki II ligi grupy wschodniej walcząca o uniknięcie baraży Concordia Piotrków zremisowała na wyjeździe ze Startem Otwock 0:0.
Piotrcovia po dwóch porażkach w Lubinie stoi pod ścianą i aby marzyć o co najmniej srebrnym medalu musi w ten weekend pokonać Zagłębie. Dwukrotnie.
Do piotrkowskiego sądu wpłynęło zażalenie na aresztowanie Jerzego Sz. - przedsiębiorcy, podejrzanego o wyłudzenie unijnej dotacji.
Ruszające się deski na podłodze, sufit podparty drewnianymi, ruchomymi palami, dziury w ścianach, sypiący się tynk, cegły spadające od czasu do czasu, zapadające się kominy, schody, po których już niedługo nie będzie można przejść. Jednym słowem ruina, na terenie której nie jest bezpiecznie.
Uczą się, kupują książki, chodzą do pubów, wynajmują mieszkania, jednym słowem napędzają koniunkturę. Kiedyś było ich w naszym mieście prawie 8 tys., czyli stanowili 10% populacji Piotrkowa. Dziś zostało jedynie niecałe 4,5 tys. Liczba studentów największej piotrkowskiej uczelni od lata maleje. Czy oznacza to kłopoty dla Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego?
O kondycji piotrkowskiej uczelni rozmawiamy z jej władzami w osobie prorektora ds. Filii prof. UJK dr hab. Anny Grochulskiej.