Do 8 lat więzienia grozi mężczyźnie, który wysłał wiadomości mailowe o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym w szkole podstawowej i firmie handlowo-usługowej na terenie powiatu piotrkowskiego. Okazało się, że były to fałszywe alarmy. 25-latek stanie przed sądem.
40-latek chciał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, posługując się dowodem osobistym swojego brata. Tymczasem drugi z mężczyzn czekał przed budynkiem piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Braterska pomoc w zdobyciu "prawka" może zakończyć się karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który wchodził w bliskie relacje z kobietami, które nakłaniał do zakładania kont bankowych oraz firm. Wykorzystywał je do oszustw w Internecie. Usłyszał już pięć zarzutów za oszustwa internetowe oraz próbę wyłudzenia ponad 180 tys. złotych.
Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego podrabiał dokumenty, dzięki czemu wzbogacił się o 180 tysięcy złotych. Zatrzymali go rawscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. 33-latkowi przedstawiono zarzuty oszustwa gospodarczego oraz podrabiania dokumentów.
Na terenach Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni "Barbórka" pojawili się naciągacze. Proponują mieszkańcom instalację czujników czadu podając się za przedstawicieli powyższych jednostek, bądź ich podwykonawców. Za usługę żądają wysokich opłat.
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła od Skarbu Państwa ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.
Pobierał od mieszkańców opłatę na konserwację domofonów, jednak czujni sąsiedzi nie dali się oszukać. 47-latek, który wprowadzał w błąd mieszkańców jednego z tomaszowskich bloków, został zatrzymany przez policję. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Dwie mieszkanki Tomaszowa straciły oszczędności życia, zostały wykorzystane przez oszustów działających metodą "na żołnierza amerykańskiego" i "na chirurga z Syrii".
Uwaga na oszustów! Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon turystyczny. Tymczasem, bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione - przypomina Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.
W sieci pojawili się kolejny raz oszuści, którzy chcą wyłudzić dane do naszych kart płatniczych. W celu ich pozyskania podszywają się pod popularnego usługodawcę ze świata rozrywki.