Do dwóch obywatelskich zatrzymań pijanych kierowców doszło w weekend w naszym regionie. W jednym z przypadków za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą dwaj mężczyźni.
39-letnia kobieta wsiadła za kierownicę Mercedesa, ale dzięki czujności innego kierowcy została zatrzymana. Jadący "wężykiem" samochód zauważył kierowca z Wrocławia. Obserwował zachowanie kierującej i wezwał policję. Kobieta zdążyła już zjechać z drogi. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie.
Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2021. Piotrkowianie zgłosili ponad 30 projektów, które teraz będą weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Następnie mieszkańcy wybiorą te, które ich zdaniem warto zrealizować.
„Nie tylko Piotrków renesansowy – cykl spotkań mających na celu przybliżyć historię Piotrkowa Trybunalskiego i okolic” to jeden z projektów na który można głosować w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego "Łódzkie na plus".
Do najbliższego piątku można składać propozycje w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Do piotrkowskiego magistratu wpłynęło do tej pory pięć projektów.
Do 11 września można składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego Piotrkowa Trybunalskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 434 tys. zł. W budżecie obywatelskim 2021 można zgłaszać cztery, a nie jak w roku ubiegłym trzy, rodzaje projektów: rejonowe, ogólnomiejskie, oświatowe – realizowane na terenie placówek oświatowych i rodzinne ogrody działkowe.
Miał prawie 2,5 promila alkoholu, a mimo to postanowił wsiąść za kierownicę swojego opla. 52-latek pojechał do sklepu po alkohol. Został zatrzymany przez przypadkowych przechodniów.
Od poniedziałku piotrkowianie mogą składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie wniosków potrwa do 11 września.
Za kilka dni ruszy przyjmowanie wniosków w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Piotrkowianie będą mogli zgłaszać projekty w 4 kategoriach. Do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 434 tys. zł.
W historii Polski od roku 1922 było 16 prezydentów, jako 17 można doliczyć Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego, który pełnił obowiązki przez zaledwie 5 dni, jako pierwszy Prezydent RP na uchodźstwie. W wyniku różnych tragicznych zdarzeń urząd ten tymczasowo sprawowały 4 inne osoby. Mieliśmy trzech prezydentów II RP, prezydenta PRL, kilku pełniących obowiązki na emigracji oraz sześciu nam współczesnych, po roku 1989. Przyjrzyjmy się bliżej historii tego urzędu w Polsce oraz temu kto nosił zaszczytne miano „pierwszego obywatela”.