W czwartek 24 października 2024 r., od godziny 8:00 pracownicy Schroniska w Bełchatowie przeprowadzają akcję tropienia zdziczałej watahy psów na terenie sołectwa Lubiatów i okolic.
Zespół obrzędowy „Wolborskie Nuty” świętował 10 lecie istnienia. Był tort od burmistrza Wolborza oraz występy zaproszonych gości na scenie WCK.
Szukasz pomysłu na wspólne wyjście z dzieckiem? W takim razie polecamy Magiczny świat Disney'a! 🥳 W trakcie koncertu nie zabraknie wspólnego śpiewania i dobrej zabawy.
Twoja skóra wymaga odpowiedniej troski. Każdego dnia narażona jest na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą osłabiać jej funkcje ochronne, jak również przyczyniać się do pogorszenia jej wyglądu. Codzienna pielęgnacja skóry powinna być skrojona na miarę jej potrzeb i opierać się na regularnym zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych kosmetyków. Warto wykorzystać potencjał, jaki drzemie w naturalnych produktach na bazie składników roślinnych. Po jakie sięgnąć, aby zapewnić swojej skórze wszystko to, co najlepsze? Sprawdź!
W nocy z 26 na 27 października zmieniamy czas z letniego na zimowy - pośpimy przez to o godzinę dłużej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.
26 października 2024 roku o godzinie 17:00 w Cerkwi Prawosławnej w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się wyjątkowy Koncert Muzyki Cerkiewnej, zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia Autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Wydarzenie to będzie niezwykłą okazją do wysłuchania duchowej muzyki cerkiewnej, a także zgłębienia historii prawosławia w Polsce.
Do zdarzenia doszło na ulicy Belzackiej. Z pozoru była to zwykła niegroźna kolizja lecz kierujący Toyotą źle się poczuł, a na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie. Ostatecznie nie wymagał on przewiezienia do szpitala.
W wieku 92 lat zmarł Ireneusz Matyszewski, zasłużony piotrkowianin, kolarz i trener. Startował m.in. w Tour de Pologne.
17-letnia Patrycja zaginęła 30 września w Piotrkowie. Z OSTATNIEJ CHWILI: 17-LATKA ODNALAZŁA SIĘ W ŚRODĘ 23 PAŹDZIERNIKA!! Wróciła do rodziców.
Październik to najlepszy monet na podsumowania szkód łowieckich i skuteczności ochrony upraw. Powoli dobiega końca sezon żniw kukurydzy w naszym kraju. Z racji dużej zmienności pogodowej i nierównomiernego rozkładu opadów każde województwo wygląda zupełnie inaczej. Większa część Łódzkiego zmagała się w tym roku z ciężką suszą – kukurydza była gotowa do koszenia praktycznie na początku września. Niskich plonów nie dało się zrekompensować suchością ziarna. Sąsiadująca Wielkopolska, która dostała dużo więcej wody i regularne deszcze na plony nie może narzekać, a dużo połacie terenu to jeszcze stojące na polu łany. Kontrastu dodaje Opolszczyzna i Dolny Śląsk sponiewierane przez powódź, która zniszczyła wiele hektarów upraw.