Produkcja i magazynowanie związane są z uwalnianiem substancji lotnych, które w określonych warunkach mogą zapalić się i w efekcie doprowadzić do wybuchu. Mało pracowników zdaje sobie sprawy z zagrożenia, czasami niewielka iskra wystarczy do rozpoczęcia procesu spalania. Dlatego też tak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz stosowanie się do rozporządzeń. W ten sposób można uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Letni Piknik Rodzinny przyciągnął tłumy. Atrakcje zlokalizowane w czterech częściach Piotrkowa, przygotowały miejskie instytucje kultury. W zabawach brały udział zarówno dzieci jak i ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie.
Elektryczne hulajnogi coraz bardziej popularne. Korzystają z nich nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli, wykorzystując je chociażby jako środek transportu do pracy.
Projekt pn. 'PIT STOP dla Aktywnych i Tężnie Trybunalskie' wygrał w głosowaniu na projekty, zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2022, zdobywając 1714 głosów. Wnioskodawcy zaproponowali trzy lokalizacje Park ks. Poniatowskiego, Park Św. Jana Pawła II i Skwer Kardynała Wyszyńskiego. Czy to oznacza, że w Piotrkowie powstaną tężnie?
Wakacje na łonie natury? Coraz więcej osób wybiera taką formę wypoczynku. „Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu Lasy Państwowe udostępniły do dyspozycji miłośników bushcraftu i surviwalu ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach. Dotychczas tego typu, legalnych miejsc do nocowania w lasach było jedynie 46. Czy piotrkowianie korzystają z takiej opcji?
Polskie Termopile - tak historycy nazywają bitwę pod Górą Borowską, która rozegrała się w pierwszych dnia września 1939 roku. Była to jedna z największych bitew Kampanii Wrześniowej i kluczowy punkt obrony Wojska Polskiego w pierwszych dniach hitlerowskiej ofensywy.
Mówi się, że uśmiechnięci ludzie żyją dłużej. Choć nie ma na to potwierdzonych badań, to zdaniem niektórych specjalistów osoby, które częściej się uśmiechają, żyją nawet 7 lat dłużej. Ich organizm wytwarza więcej endorfin, czyli „hormonów szczęścia”. To one redukują stres i napięcie oraz wprawiają w lepszy nastrój. Mają też pozytywny wpływ na nasz układ odpornościowy.
Gminy powiatu piotrkowskiego otrzymają pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Według jego założeń finansowe wsparcie ma pozwolić na bardziej prężny rozwój mniejszych samorządów. Listę tych z naszego regionu wraz z kwotami, jakie wpłyną na ich konto, przedstawił w czwartek w piotrkowskim biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości marszałek senior Antonii Macierewicz.
W Niewiadowie już niedługo będzie można skorzystać z nowej atrakcji regionalnej – Akademii Sportu, która powstaje na miejscu dawnego kąpieliska. Budowa tego nowoczesnego obiektu na terenie powiatu tomaszowskiego jest możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Największą atrakcją tego nowego obiektu sportowego z pewnością będzie najnowocześniejszy w Polsce basen ekologiczny z naturalnym systemem oczyszczania wody.
Znany i ceniony muzyk, kompozytor, akordeonista, pedagog, kierownik Kapeli Ludowej "Tkacze" z Moszczenicy - Jan Łaski, który w ubiegłym roku dołączył do grona Kapituły plebiscytu "Zasłużony dla Powiatu Piotrkowskiego" będzie miał okazję, wraz dotychczasowymi laureatami, a także przewodniczącym Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernardem Matyszewskim, dokonać wyboru kolejnego wyróżnionego.