Advertisement
artykuł sponsorowany

Niewiadów ekologicznie, czyli akademia sportu z nowoczesnym basenem

Czwartek, 14 lipca 2022
W Niewiadowie już niedługo będzie można skorzystać z nowej atrakcji regionalnej – Akademii Sportu, która powstaje na miejscu dawnego kąpieliska. Budowa tego nowoczesnego obiektu na terenie powiatu tomaszowskiego jest możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Największą atrakcją tego nowego obiektu sportowego z pewnością będzie najnowocześniejszy w Polsce basen ekologiczny z naturalnym systemem oczyszczania wody.
Niewiadów ekologicznie, czyli akademia sportu z nowoczesnym basenem

Projekt Akademii Sportu jest wykonywany w nowoczesnej i przyjaznej środowisku technologii, która będzie także służyć wszystkim użytkownikom nowego kompleksu basenowego w Niewiadowie.

Przewaga natury

Ten unikalny obiekt posiada naturalny system oczyszczania wody, w którego skład wejdą specjalne filtry i nasadzenia zlokalizowane w pobliskim stawie. Proces naturalnego filtrowania wody rozpocznie się od poprawy jej klarowności, zatrzymania mikroorganizmów i eliminacji zanieczyszczeń organicznych przez filtr mineralny. Następnym krokiem będzie filtr hydrobotaniczny, który usunie z wody związki azotu oraz związki organiczne. W ten sposób oczyszczona woda wróci z powrotem do kompleksu basenowego. Na terenie Akademii Sportu znajdziemy dwa baseny – sportowy i rekreacyjny, a także wodny plac zabaw, brodzik dla dzieci oraz plażę. To ekologiczne miejsce na aktywny odpoczynek w sercu Polski z pewnością przyciągnie rzesze osób, które lubią bawić się w wodzie i chcą wspierać wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska.

Moc atrakcji

Akademia Sportu w Niewiadowie to obiekt, w którym nie tylko miłośnicy pływania i wodnych szaleństw będą się wspaniale bawić. Na terenie kompleksu znajdą się również boiska do gry w siatkówkę, squosha i bule, sala fitness, nowoczesna siłownia, oraz specjalna strefa z urządzeniami do trenowania dla Pań – nie lada gratka dla wszystkich uwielbiających różne formy aktywności fizycznej. Nowy kompleks sportowy w Niewiadowie pomieści także tężnie solankowe, restaurację, oraz strefę relaksu, gdzie będzie można odpocząć po wodnych zabawach i intensywnym treningu. Ta wakacyjna atrakcja będzie idealnym miejscem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie, gdzie każdy – od najmłodszych do seniorów – będzie mógł pobawić się, odpocząć i spędzić czas wakacji w ulubiony przez siebie sposób.

Fundusze Europejskie zmieniają Łódzkie

Przebudowa starego kąpieliska w Niewiadowie nie byłaby możliwa bez wsparcia ze środków unijnych. Budowa nowoczesnego kompleksu basenowego rozpoczęła się na przełomie 2020 i 2021 roku. Obecnie na terenie obiektu trwają prace wykończeniowe. Stworzenie Akademii Sportu i pobliskich miejsc rekreacji wyniosło blisko 28 milionów złotych, z czego ponad 5 milionów złotych zostało dofinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat