Advertisement

Artykuły do tagu: Kontrola

Tego jeszcze nie było. Radni komisji rewizyjnej Rady Miasta w Piotrkowie skontrolują tym razem nie działalność czy gospodarkę finansową jakiejś miejskiej jednostki, ale... "relacje".
Na ponad 60 skontrolowanych samochodów ciężarowych, tylko na kierowców trzech z nich nałożono mandaty za łamanie znaków zakazu wjazdu. Piotrkowska komenda podsumowała akcję wzmożonych kontroli samochodów powyżej 3, 5 tony, która trwała przez kilkanaście dni maja.
Piotrków: Surowe kary dla kierowców
Siedem zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, dziesięć mandatów karnych po 100 zł i decyzje o obciążaniu kosztami czyszczenia nawierzchni uliczek z plam spowodowanych przez samochody - to plon kontroli straży miejskiej w rejonie Starego Miasta.
Piotrków: Dziurawa kontrola dotacji
Zatrzymany przed tygodniem w swoim domu przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, piotrkowski przedsiębiorca, Jerzy Sz., jest pierwszym, ale prawdopodobnie nie ostatnim zatrzymanym w sprawie wyłudzenia ponad półtora miliona złotych dotacji z funduszy Unii Europejskiej. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie, gospodarz śledztwa, o którym głośno w mieście i regionie, sprawdza teraz, jak to możliwe, że wniosek o unijną dotację złożony przez właściciela firmy zajmującej się zbiórką i przeróbką odpadów, nie tylko został zatwierdzony przez rządową agencję (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), ale i pozytywnie oceniono jego realizację...
Za nielegalne odtwarzanie muzyki właściciele pubów i barów skontrolowanych na terenie powiatu piotrkowskiego słono teraz zapłacą. Wczoraj policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą odwiedzili kilka lokali w Gminie Wola Krzysztoporska.
Rozwodniony olej napędowy sprzedawano na stacji Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Batorego w Strykowie. Wątpliwości budziła też jakość paliwa na stacji w Radomsku. W Dąbrowie pod Kamieńskiem, przy popularnej gierkówce, paliwu brakowało oktanów.
Prywatni przewoźnicy bezkarni ?
Są przepełnione, zazwyczaj w złym stanie technicznym, nie przyjeżdżają na czas lub wcale. Ich pasażerowie są często wysadzeni w połowie drogi z powodu awarii pojazdu. Mowa o minibusach wyjeżdżających z Piotrkowa, należących do prywatnych przewoźników. A ci ostatni pozostają niemal bezkarni. Nawet kontrole Inspekcji Transportu Drogowego nie są w stanie zmusić ich do przestrzegania zasad. Pasażerowie korzystający z busów są bezradni. Niektórzy boją się o swoje życie.
Dziesięć kontroli zewnętrznych przeprowadzono od początku roku w piotrkowskim magistracie. Obecnie trwa jedenasta w ramach której inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli sprawdzają w jaki sposób gmina Piotrków radzi sobie z programem oczyszczania ścieków.
Straż leśna znów kontroluje czy sprzedawana w okolicach cmentarzy jodła i świerk pochodzi z legalnego źródła. Zezwolenia sprawdza również policja i straż miejska.
Raport NIK: Zły stan piotrkowskiego dworca PKP
Brudne poczekalnie, brak toalet, bezdomni na dworcach i zdechłe zwierzęta - to obraz ponad 65 proc. polskich dworców skontrolowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli. Na 265 miejsc, Piotrków znalazł się na niechlubnym 59 miejscu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat