To tylko scenariusz szkolenia, w którym w środę uczestniczyli pacjenci i personel oddziału dziecięcego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. W ćwiczeniach wzięli udział także strażacy z piotrkowskiej jednostki.
Powiat piotrkowski pamięta o mieszkańcach wsi zamordowanych podczas II wojny światowej. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, czyli nowo ustanowione święto państwowe obchodzono także w naszym regionie. Z tej okazji w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii chłopów zaangażowanych w walkę zbrojną lub pomoc partyzantom.
Na placu po byłym przedszkolu podczas prac związanych z rewitalizacją robotnicy natknęli się na niewypał z II wojny światowej. Jest to granat RPG-40 produkcji rosyjskiej.
Wielu mieszkańców jest zaskoczonych faktem, że we wtorek na głównych ulicach Piotrkowa pojawiły się flagi państwowe. W lipcu święto państwowe obchodzono bowiem w PRL-u i to 22 lipca. Okazało się jednak, że od tego roku 12 lipca obchodzić będziemy Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.
Po raz pierwszy w historii Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, zespół specjalistów pod kierownictwem profesora Dariusza Samulaka, wykonał operację onkologiczną w zakresie ginekologii.
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie 1 lipca zmienił nazwę na Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Modyfikacja związana jest z nowym profilem działalności szpitala.
Ponad 20 samochodów uszkodzili nieznani sprawcy, którzy w nocy z piątku na sobotę szaleli na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Już po raz trzeci II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie zorganizowało święto szkoły. Uczniowie, ale i nauczyciele prezentowali swoje zdolności wokalne jak i aktorskie, a to wszystko w klimacie lat 70.
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
W piątek 8 czerwca 2018 r. w godzinach 11.00– 14.00, II Liceum Ogólnokształcące – dwukrotny zwycięzca plebiscytu na najfajniejszą szkołę ponadgimnazjalną powiatu piotrkowskiego - organizuje (tradycyjne już) „Święto Szkoły” .