Advertisement

Artykuły do tagu: Fara

Fara i Chrobry w nowym świetle?
To była tylko próba – jak „w nowym świetle” mogą wyglądać nasze odnowione zabytki. Jedna z piotrkowskich firm w porozumieniu ze specjalistami tej branży oświetliła piotrkowską Farę i budynek I LO im. B. Chrobrego. Wyglądało bajecznie, ale tylko przez chwilę...
Dwa kościoły z dotacjami

Dwa piotrkowskie kościoły – Fara i kościół ewangelicko-augsburski - otrzymają dofinansowanie na wykonanie prac konserwatorskich. Znalazły się one wśród 24 zabytków, których renowację wesprze Sejmik Województwa Łódzkiego.
Ważny etap prac zakończony
W piątkowe południe odbył się komisyjny odbiór tegorocznych prac przy piotrkowskiej
Farze.
Ciekawe odkrycie konserwatora
Niespodziewane znalezisko podczas remontu elewacji Kościoła Farnego w Piotrkowie. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą FM Piotr Obłog konserwator zabytków - odkryto kamienne detale, które zostały już odrestaurowane.
Kolejny remont Fary jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont kolejnych części elewacji kościoła farnego.
Tajemnice wieży farnej...
Jakie tajemnice kryje wieża farna? Czy w jej wnętrzu naprawdę wiszą na łańcuchach kości „wielkoludów” wykopane w bagnistych okolicach Bugaju? Gdzie mieści się skarbczyk, w którym rzekomo ukrywał się sam Władysław Łokietek? Wyprawa na szczyt najwyższej wieży w mieście okazała się być niezwykłą przygodą dla naszej dziennikarskiej ekipy…
Fara coraz bliżej tytułu Pomnika Historii
Kilka dni temu została oficjalnie rozpoczęta procedura uznawania piotrkowskiej Fary za Pomnik Historii. Dossier zabytku złożone zostało w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków, skąd trafi na ręce generalnego konserwatora zabytków.
Czasem słońce,czasem deszcz. Taka jest rzeczywistość pielgrzymkowa.
Pątnicy z Piotrkowa dojdą na Jasną Górę za trzy dni.
Piotrków: Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę
Dziś z Piotrkowa wyruszyła 143 Piesza Pielgrzymka Piotrowska na Jasną Górę. Wzięło w niej udział kilkaset osób. Pątnicy spotkali się przy kościele farnym.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat