Advertisement

Artykuły do tagu: Fara

Rozpoczyna się remont kolejnej części elewacji wieży kościoła farnego w Piotrkowie. Tym razem budowlańcy zajmą się zachodnią częścią budowli. - Potrzebne są pieniądze na odremontowanie kolejnych dwóch części wieży, dlatego apelujemy o wsparcie - powiedział ksiądz Tomasz Estkowski, wikariusz Fary.
Piotrkowska Fara pomnikiem historii?
- Nadanie obiektowi rangi pomnika historii jest jedną z najwyższych form ochrony zabytków, przyznawaną tylko tym, które mają wielkie znaczenie dla kultury i historii Polski - mówi Wojciech Malesa, pracownik kancelarii w piotrkowskiej Farze (parafii pw. św. Jakuba).
Zburzenie zamku, wieży kościoła farnego, murów obronnych... koncepcja regulacji układu przestrzennego miasta nie obchodziła się nazbyt pieczołowicie z piotrkowskimi zabytkami, można wręcz rzec, że w ogóle traktowała je po macoszemu uznając za zbędny i zagracający obszar miasta element...
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat