- Nasze działania trwały dłużej niż zakładaliśmy, ponieważ po odkopaniu rur, okazało się, że to nie jedna, ale dwie wymagają naprawy - poinformowali nas robotnicy pracujący nad naprawą awarii, która pozbawiła ciepła wielu mieszkańców okolic Targowiska przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Epidemia koronawirusa wywróciła naszą codzienność o 180 stopni. Od kilku tygodni trwa jednak proces, który ma pozwolić nam na powrót do normalności. Szczepienia przeciwko COVID-19, bo o nich mowa, realizowane są również w Piotrkowie. Jednym ze zwolenników przyjęcia szczepionki jest Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego, który podkreśla jednak, że cierpliwie na swoją kolej poczeka.
29 stycznia 2021 roku na drogach województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Będą one ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach, przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 przeprowadzono do tej pory w województwie mazowieckim - ogółem wykonano ich już 157 tys. 546. Najmniej szczepień wykonano w Lubuskiem - 23 tys. 973. W całym kraju zaszczepiono dotąd ponad milion osób.
W czwartek (28.01) doszło do awarii sieci ciepłowniczej zlokalizowanej w rejonie Targowiska przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie - informuje Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków. Część mieszkańców miasta w piątek (29.01), będzie wobec tego musiała sobie poradzić bez ogrzewania.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają seniorów i kombatantów w procedurze szczepień – od rejestracji poprzez pomoc w dowiezieniu na szczepienie, a także monitorują ich samopoczucie między szczepieniami i po przyjęciu drugiej dawki. Od 18 stycznia działa infolinia wsparcia seniorów uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej. Pod numerem telefonu 800 100 115 w godzinach od 7:30 do 19:30 seniorzy mogą uzyskać pomoc w zarejestrowaniu się i dotarciu na szczepienie.
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19, 26 stycznia rozpoczął się proces szczepień dla zarejestrowanych seniorów. Szczepienia poprzedzone były etapem rejestracji osób zainteresowanych, który w pierwszej kolejności obejmuje osoby od 80 roku życia, kolejną grupą przewidzianą do zaszczepienia są osoby od 70 roku życia.
Mamy ponad 3 mln zajętych terminów, w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Zaapelował do seniorów, by nie szli do przychodni, a chęć zaszczepienia się zgłaszali telefonicznie, przez sms lub przez internet.
Wszystkie osoby, które przyjęły I dawkę szczepionki przeciw COVID-19, tuż po szczepieniu otrzymują specjalną ulotkę, m. in. z nazwą szczepionki oraz konkretnym terminem przyjęcia drugiej dawki. Lekarze z piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego przypominają, że aby szczepionka była skuteczna, musi być podana dwukrotnie w odstępie minimum 21 dni.
Jak skutecznie grać szybkim kontratakiem? Powoli ten element gry staje się kluczowy w meczach z udziałem Piotrcovii. Nasz zespół nie dał żadnych szans Startowi Elbląg wygrywając na trudnym terenie różnicą aż jedenastu trafień 37:26. Po takim spotkaniu ręce same składają się do oklasków.