Szczepionką firmy AstraZeneca mogą być szczepione osoby urodzone w roku 1956 i młodsze – poinformował w piątek pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk. Szczepionką mogą być szczepione osoby od 18. do 65. roku życia.
W Polsce drugą dawką zaszczepiono 523 tys. osób. W piątek ruszają szczepienia nauczycieli pracujących stacjonarnie. Zastrzyki chce przyjąć 268 tys. z nich.
W Polsce tylko 17 proc. w cenie paczki popularnych podgrzewaczy tytoniu stanowią podatki (VAT i akcyza), podczas gdy w przypadku papierosów tradycyjnych jest to 80 proc. – wskazują eksperci podatkowi z kancelarii Parulski i Wspólnicy.
Szczepienie przeciw Covid-19 to zdaniem Ministerstwa Zdrowia największa szansa na pokonanie pandemii i powrót do normalności. Akcja masowego przyjmowania szczepionek zaczęła się 27 grudnia ub. roku. Ilu mieszkańców naszego województwa wzięło w niej udział?
Piotrkowskie ciepłownictwo do końca 2022 przejdzie z węgla na gaz. Inwestycja pochłonie miliony złotych, ale jednocześnie wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. O aktualnym etapie zaplanowanej na dwa najbliższe lata inwestycji rozmawialiśmy z Markiem Krawczyński, prezesem spółki Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski.
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.
22 osoby zapisały się do tej pory na transport do punktów szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. Z dowozu mogą korzystać osoby starsze i niepełnosprawne mające problemy z poruszaniem się, które nie mają możliwości dojazdu na własną rękę.
Pierwszych 60 seniorów zostało zaszczepionych w gminie Wolbórz. Osoby potrzebujące transportu do punktu szczepień zostały dowiezione przez ochotników z OSP.
Wesela są wciąż miejscami szczególnego ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, dlatego na możliwość ich organizowanie trzeba jeszcze poczekać - ocenił ekspert dr hab. Jarosław Drobnik. Każde luzowanie obostrzeń musi się odbywać w sposób mądry i odpowiedzialny - dodał.
Pogodowe parametry - takie jak temperatura, wilgotność czy prędkość wiatru - pomagają przewidzieć ataki epidemii. Kiedy zrobi się cieplej i mniej wilgotno, zachorowań powinno być mniej - twierdzą naukowcy.