Od lutego 1915 roku do 30 kwietnia 1917 roku Piotrków był niepisaną stolicą życia legionowego. To w naszym mieście między innymi Władysław Sikorski podpisał Statut Legionów Polskich. Z Piotrkowa na front wyruszyły sformowane tu 4 i 6 pułk Legionów, które weszły w skład II Brygady.
Za nami kolejny integracyjny turniej drużynowy w boccię zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem towarzyszyły mu zawody w darta, czyli popularne rzutki. W zmaganiach uczestniczyły głównie osoby niepełnosprawne.
Socjaliści odegrali kluczową rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Obrazy Jolanty Betnerowicz i Małgorzaty Martyniak, czyli absolwentek Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi będzie można podziwiać od 8 do 20 listopada w Piotrkowie Trybunalskim. Prace wystawione będą w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Partyzantów na wysokości piotrkowskiego cmentarza. Zakres prac obejmuje odcinek od ul. Lelewela do ul. Cmentarnej.
W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Rozstrzygnięto również konkursy w których najwięcej nagród zdobyli seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego. W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Bożena Gęgotek (zdjęcie pojedyncze), natomiast II miejsce Barbara Ałaszewska (cykl fotografii). Wyróżnienia otrzymali: Róża Lesińska (fotografia), Teresa Ulcyfer (gobelin) oraz Roma Ogrodniczak i Ryszard Urban (malarstwo).
Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szkołach i przedszkolach ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia oraz koncentracji uczniów. Aby sprostać temu wyzwaniu, nie wystarczy sprawny system grzewczy. Kluczem do sukcesu jest umiejętne sterowanie ciepłem w zależności od potrzeb. Komfortowe warunki zapewni nowoczesny system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym.
Artur Ostrowski, kandydat SLD na radnego do Sejmiku Województwa Łódzkiego, od 20 lat należy do grona najaktywniejszych polityków naszego regionu. Doświadczenie polityczne, parlamentarne i samorządowe zdobywał będąc posłem, wicewojewodą łódzkim i radnym miejskim w Piotrkowie.
Wizytą grupy seniorów z Piotrkowa Trybunalskiego w Przedborzu, Łódzki Dom Kultury zakończył tegoroczny cykl plenerów artystycznych „Przystanek 60+” na który składały się m.in. warsztaty z gobelinu, fotografii oraz malarstwa.
Pierwsze Obiady Czwartkowe zainicjował książę Adam Czartoryski na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego na wzór spotkań literackich jakie znał z Paryża, gdzie często przebywał wraz z rodziną. Spotkania te odbywały się raz w tygodniu, właśnie we czwartek i służyły nawiązaniu kontaktów z artystami, politykami i filozofami. Przeszły do historii, ponieważ stanowiły centrum kultury i niejako radę polityczną dla państwa. Do tej tradycji niejako odwołuje się firma Philipiak.