Zaplanowane na 10 lipca międzyzakładowe spotkanie pracowników Piomy odwołane.
Lepper wrócił na drogi. Tylko poparcie już nie takie jak kilka lat temu. Około południa w Polichnie na krajowej "ósemce" więcej było dziennikarzy i policjantów niż protestujących.
Potwierdza się najczarniejszy scenariusz, który dotychczas był tylko spekulacją. Nawet 20 % załogi największego piotrkowskiego zakładu pracy, Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA mają objąć zwolnienia planowane przez właściciela, czyli katowicką grupę Famur – ustaliliśmy nieoficjalnie. Chodzi o grupę prawie 280 lub 150 osób. Ta rozbieżność wynika z braku informacji, czy 20 % przewidziane dozwolnienia dotyczy całej Piomy zatrudniającej około 1.350 osób, czy też tej części fabryki, która została po wydzieleniu z niej nowej spółki.
Zwolnienia grupowe na Piomie już przesądzone! Pełnomocnik Zarządu Grzegorz Morawiec dostarczył do Urzędu Pracy w Piotrkowie zapowiedź zwolnień grupowych.
Ile osób dostanie wypowiedzenie - nie wiadomo. Związkowcy grożą strajkiem.
Radio Strefa FM otrzymało oświadczenie Grupy FAMUR. Publikujemy je w całości.
Zakończyły się, organizowane przez piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Ostatnia kolejka
przyniosła odpowiedzi na kilka pytań.
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie
trwa wymiana taboru. Obecnie egzaminy dla kandytatów na kierowców prowadzone są na 10-ciu samochodach marki Opel Corsa i 8-miu Toyotach Yaris. Jednak za kilka miesięcy Toyot przybędzie i wtedy egzaminowani, nie będą wybierać marki pojazdu, a dopiero na miejscu dowiedzą się na jakim samochodzie przyjdzie im zdawać egzamin praktyczny.
Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek znamy już zwycięzcę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Barwil-Omega rozgromił w zaległym meczu Rubikę aż 6:1, a w następnym spotkaniu zremisował 1:1 z PEUK-Roką. Te rezultaty dały tej drużynie kolejny tytuł mistrzowski.
Jeszcze raz o piotrkowskich murkach. Tych z naszego Rynku i tych w naszych głowach. Chcę zwrócić uwagę lokalnej samorządowej społeczności, że... niedobrze się dzieje. Że owy murek jest dobrą okażą do pokazania problemu.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi ogłosiła wczoraj wyniki sprawdzianu, który zadecyduje o przyszłości absolwentów gimnazjów.
W naszym województwie pisało go ponad 30 tys. uczniów w 381 szkołach. Sprawdzian najlepiej wypadł w powiecie łowickim - zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej. W tej drugiej najgorzej poszło trzecioklasistom z pow. kutnowskiego, nad polskim przez wakacje powinna posiedzieć młodzież z pow. skierniewickiego.
Egzaminu nie można było nie zdać, ale liczba zdobytych punktów decyduje, czy uczniowi uda się dostać do dobrego liceum lub technikum. Każdy uczeń mógł uzyskać 100 punktów - po 50 za każdą z dwóch części.
W całym kraju średnia z egzaminu wyniosła ledwie 57 pkt na 100 możliwych.Średnia z woj. łódzkiego była minimalnie lepsza - 58 pkt. 30,50 pkt przeciętny uczeń z naszego regionu zdobył za część humanistyczną, 27,51 za ścisłą.