Advertisement

Artykuły do tagu: 70

Piotrkowski ONR przypomniał wydarzenia sprzed 47 lat
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował na ulicach miasta happening, którego celem było przypomnienie mieszkańcom wydarzeń z grudnia 1970 roku.
70 lat Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Wyjątkowy jubileusz świętują dzisiaj mieszkańcy naszego regionu, należący do piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Oddział funkcjonuje już 70 lat. Podczas uroczystości, która odbyła się w jednej z piotrkowskich restauracji, przedstawiciele władz podziękowali członkom zarząd za "trud, poświęcenie i zaangażowanie włożone w działalność Związku". 
Wiedeńska tylko z nazwy?
Czy linia kolejowa, którą 170 lat temu przejechał przez Piotrków pierwszy pociąg na pewno była linią warszawsko-wiedeńską? A może była wiedeńską tylko z nazwy? I kiedy tak naprawdę przypada jej jubileusz – 2 września czy 7 października?
GRUDZIEŃ 1970. 44 OFIARY PRL
Minęło 40 lat od tragicznych wydarzeń Grudnia 1970. Do dziś nie wiadomo kto odpowiada za śmierć kilkudziesięciu osób, bowiem proces sądowy trwa prawie 20 lat.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat