Wiktoria Guść lepsza od seniorów

Kraj Poniedziałek, 20 maja 20193
Wiktoria Guść, pływaczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które w niedzielę zakończyły się w Olsztynie. Nasza zawodniczka ma dopiero 15 lat, a już rywalizuje z najlepszymi i zdobywa medale, w tym przypadku podczas wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym.

Jej wynik to 4:16.50. Zwyciężyła Aleksandra Polańska, reprezentantka UKS GOS Raszyn (4:15.17), a srebrny krążek wywalczyła Paulina Piechota, zawodniczka UKS 190 Łódź (4:15.99). Z kolei w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym, Wiktoria zajęła ostatecznie czwarte miejsce, zabrakło jej pół sekundy, żeby wywalczyć brązowy medal.

Wiktoria osiągnęła także minima na najważniejsze pływackie imprezy: Mistrzostwa Europy Juniorów i Mistrzostwa Świata Juniorów.