Advertisement

Umowy na dofinansowania podpisane

ePiotrkow Wtorek, 21 czerwca 202224275
W Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie we wtorkowy poranek wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba podpisał umowy na dofinansowanie działań Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz rozbudowy placu zabaw w Wolborzu.

Ładuję galerię...

Dzięki przekazanej dotacji w wysokości blisko 100 tys. złotych miejsce zabaw dla najmłodszych w Wolborzu zostanie wyposażone w nowe elementy. 

Zainstalujemy na placu tzw. tyrolkę, czyli zjazd linowy, nowe trampoliny oraz urządzenie do ćwiczeń siłowych street workout. Nawierzchnię wykonamy z mat przerostowych. W przyszłości one się zazielenią, a jednocześnie będą dbały o nasze bezpieczeństwo - mówił Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza, który podkreślił, że to nie koniec zmian w tym rejonie Wolborza.

 

- Pozyskaliśmy także 300 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na urządzenie terenu zielonego wokół tego placu zabaw. Pojawią się tam m.in. nowe nasadzenia, tzw. domki dla owadów, ale także stoliki i ławki, z których korzystać będą mogli opiekunowi przychodzący ze swoimi pociechami na plac zabaw - mówił burmistrz Jaros. 

Na realizację aż trzech projektów umowy dofinansowań podpisali przedstawiciele piotrkowskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Rozpoczynamy czas wypoczynku letniego. Ważne, abyśmy w miejscach naszej rekreacji czuli się bezpiecznie. Piotrkowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o to bezpieczeństwo w rejonach zbiorników wodnych dba. Nie chodzi tylko o działania interwencyjne w momentach zagrożenia, ale także wiele działań edukacyjnych i prewencyjnych, związanych z bezpieczeństwem nad wodą. Wraz z WOPR  planujemy wspólną organizację m.in. festynów, a także akcji dla seniorów i osób niepełnosprawnych - mówił marszałek Ziemba. 

Łączne wsparcie dla piotrkowskiego WOPR wyniesie 120 tys. złotych. Na każdy z trzech projektów WOPR otrzymał 40 tys. złotych dofinansowania. 

Pierwszy z nich dotyczy osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Chcemy przybliżyć osobom starszym naszą pracę. Chcemy, żeby spędzili z nami jeden dzień i zobaczyli, jak na co dzień pracujemy. Ma to być forma aktywizacji dla tych ludzi. Akcje planujemy na Zalewie Sulejowskim pod koniec lipca. Drugi projekt dotyczy zakupu sprzętu przeznaczonego do ratownictwa lodowego. Chodzi o nabycie airboata, czyli jednostki, która będzie się poruszała po lodzie oraz kombinezonów, kasków, olinowania czy kolców. Trzeci projekt to festyn "Ratownictwo na Ty". Taką imprezę organizowaliśmy w ubiegłym roku w Piotrkowie. Teraz chcemy, aby odbyła się nad Zalewem Cieszanowickim w sobotę, 16 lipca. W formie zabawy, rywalizacji i konkursów pokazujemy, jak taka akcja ratownicza powinna wyglądać - mówił Janusz Ciechanowski z piotrkowski WOPR. 


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bartek C ~Bartek C (Gość)29.08.2022 10:09

Panie Marszałku będzie kasa na kolejne zabawki dla kolesi z otoczenia prezesów Ciechanowskich. Idą wybory (w WOPR również) więc trzeba znaleźć poparcie. Trzeba wyprodukować więcej nowych przedwyborczych pseudo ratowników, którzy wodę widzieli z pokładu skutera.To już nie ma nic wspólnego z ochotniczym ratowaniem tonących.

00


na tak... ~na tak... (Gość)28.06.2022 09:28

wspierać trzeba WOPR dla naszego bezpieczeństwa

10


Lesio ~Lesio (Gość)21.06.2022 12:17

Panie Wójcie a może tak upragniony zalew w Wolborzu, byłaby to pamiątka po Panu.

31


tak ~tak (Gość)21.06.2022 12:19

WOPR trzeba wspierać nie tylko na wakacje. Niech Ziemba więcej takich podpisuje.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat