Trenerzy z Piotrkowa w cichym proteście w Warszawie (GALERIA)

Wtorek, 16 lutego 202120
Kilkudziesięciu przedstawicieli branży fitness, m.in. z Piotrkowa, zaprotestowało w Warszawie przeciwko zamrożeniu siłowni i braku możliwości prowadzenia treningów. Protest odbył się w formie happeningu, a dokładniej flash moba. W jednej z warszawskich galerii handlowych zebrała się grupa osób, która spontanicznie zaczęła... ćwiczyć.

Ładuję galerię...

Organizatorem akcji był trener personalny z Piotrkowa, Artur Cichecki. Jak twierdzi, do wyrażenia swojego sprzeciwu skłoniło ich nierówne traktowanie przedsiębiorców przez władze. - Część siłowni może działać, inne są nadal zamknięte, a spełniamy wymogi sanitarne nie gorzej niż inne branże. Wentylacja na salach do ćwiczeń jest często lepsza niż w galeriach handlowych, które są otwarte i funkcjonują mimo pandemii. Poza tym jesteśmy postrzegani, jako branża rozrywkowa, a jest to krzywdzące, bo bliżej nam do branży prozdrowotnej. W końcu pomagamy poprawić kondycję, a co przekłada się na wzmocnienie odporności organizmu. Przecież lepiej zapobiegać niż leczyć, a my taką profilaktykę zapewniamy. Stąd nasz cichy protest. Cichy, bo nikt nie wznosił żadnych okrzyków, nikogo nie obrażał. Stwierdziliśmy, że skoro galerie są bezpieczne i otwarte to w takim miejscu trenować też można - powiedział trener.


Jak dodaje Artur Cichecki - mnóstwo osób przyglądało się nam w trakcie zakupów. Zatrzymywali się, dodawali otuchy, ale pytali też kiedy taka akcja zostanie powtórzona. Mam nadzieję, że władze i odpowiedzialni za sytuację epidemiczną w kraju spojrzą na nas z zupełnie innej strony niż dotychczas i pozwolą naszej branży znowu działać, ćwiczyć i trenować.


W treningu na korytarzu galerii handlowej wzięło udział kilkudziesięciu trenerów i przedstawicieli branży fitness. Zajęcia obserwowała spora grupa klientów i przechodniów. Całość zakończyła się późnym wieczorem w poniedziałek, 15 lutego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

5


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_wyżeł ~gość_wyżeł (Gość)17.02.2021 18:45

Pokrzyczą pokrzyczą i co dalej

00


fiz ~fiz (Gość)17.02.2021 18:15

Nie wyrażam podziwu ani dla wytatuowanych , ani dla napakowanych, ale uważam, że każdy ma prawo robić to co chce i co lubi, jeżeli nie szkodzi to innym. W tym Przypadku oni mają rację- siłownie nie zagrażają nikomu!
Tyle ,że wybrali zbyt łagodną formę protestu. Do uzbrojonych bandytów nie przemawia się przedstawieniem.

00


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)17.02.2021 09:37

Poziom komentarzy przedstawia przekrój stanu mentalnego naszego piotrkowskiego społeczeństwa (chyba, że ciągle te same osoby piszą komentarze). Człowiek (sportowiec, który żyje ze sportu) pojechał by zwrócić uwagę na brak logiki w poczynaniach władz centralnych, dla których siłownie stanowią zagrożenie epidemiologiczne, natomiast wszelkie galerie, markety, gdzie za przeproszeniem d@pa trze o d@pe są przyjmowane w dobie pandemii za miejsca bezpieczne. Paranoja z, którą się nie zgadzam i ja.

51


janko ~janko (Gość)16.02.2021 14:23

zauważyłem kilku koksiarzy

71


wielebny wieloryb ~wielebny wieloryb (Gość)16.02.2021 23:19

To jest zwykłe PAJACOWANIE, a nie żaden protest, i nadawanie temu angielskich nazw (happening, flash mob) niczego tu nie zmienia. Ta władza ma Was gdzieś, oni realizują plan, i jak dotąd dobrze im to idzie. Jak chcecie protestować pokojowo, to musicie zalać sądy i prokuratury doniesieniami o przestępstwie - to co robi ten nie-rząd pod pretekstem "pandemii" jest przestępstwem. Drugą opcją są masowe protesty na ulicach - w ostateczności walka z policją, bo ten nie-rząd realizuje zamordystyczny plan i bez walki nie odpuszczą. Musicie to zrozumieć. Plebs ma nosić szmatę na gębie, żeby był permanentnie niedotleniony i osłabiony, a siłownie mają być zamknięte, żeby ludzie się rozleniwili i prowadzili niezdrowy tryb życia. To część ich planu.
A Wy pojechaliście pajacować w szmatach na gębach. W maseczce to się można co najwyżej lansować (tylko na kogo?), a nie trenować. Trening w maseczce to idiotyzm z elementami masochizmu. Z autopsji wiem, że po serii niektórych ćwiczeń (przysiady ze sztangą, przysiady ze sztangielkami, martwy ciąg) wykonanej z dużym ciężarem, nie tylko kołuje się w głowie, ale czasem nawet fruwają gwiazdki przed oczami. Próba wykonania tego w maseczce może się skończyć upadkiem na pysk i kolokwialnie mówiąc, porzyganiem.
Ale cóż, taka jest moja opinia, ale protest jest Wasz...
A z happeningami to wybierzcie się na Interakcje - przynajmniej na miejscu, nie trzeba daleko jeździć. A taki trening w maseczkach można spokojnie uznać za performance, bo treningiem toto nie jest, a co najwyżej parodią treningu.

43


gość_ja ~gość_ja (Gość)16.02.2021 21:11

Za to co.w.zakopane badz oni....palowac palowac palowac

25


Aldona ~Aldona (Gość)16.02.2021 18:42

Jak będą to plastikowe coś na ustach nosić to nigdy ta pandemia się nie skończy!!! Kiedyś powiedziałam do słuchu nauczycielce mojego dziecka w szkole, żeby mi powiedziała, co to daje. Następnego dnia przyszła w maseczce - chyba jednak czytać potrafi.

38


gość_wojtek ~gość_wojtek (Gość)16.02.2021 20:50

Lans i nic więcej. Ten kto ma zapał będzie ćwiczył a kto nie ma to nawet klub obok jego domu go nie zmotywuje. Zwykłe naciągacze kasy.

41


świat jest zryty do ~świat jest zryty do (Gość)16.02.2021 17:58

Litości - fitness, ćwiczenia i MASECZKI????????????

70


Helena ~Helena (Gość)16.02.2021 17:05

No takie protesty to ja rozumiem!
Pozytywnie z przesłaniem, a nie po chamsku buractwo przeciw człowiekowi.
Brawo

15


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat