Advertisement

Prokuratura zdecydowała. Jest postanowienie o przedstawieniu zarzutu

Czwartek, 28 września 202348
Piotrkowska prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutu kierowcy BMW w sprawie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Niecałe dwa tygodnie temu zginęła tam trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko.
fot. KMP Piotrków fot. KMP Piotrków

Informacje potwierdza piotrkowska prokuratura w dość lakonicznym komunikacie:

Potwierdzam, że w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy zapadła decyzja o przedstawieniu zarzutu. Na chwilę obecną szerszych informacji w tym zakresie nie przekazujemy. O wynikach czynności zostaniecie państwo poinformowani w odpowiednim czasie - poinformowała naszą redakcję Anna Mosur z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w kierunku artykułu 177 § 2 kk.

Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ostatnie doniesienia w tej sprawie wskazują, że BMW prowadzone przez 31-letniego mężczyznę jechało po autostradzie A1 w dniu 16 września z prędkością ponad 250 km/h. Prędkość 253 km/h w chwili zderzenia zapisały fabryczne rejestratory wydobyte z rozbitego samochodu. Oznacza to, że przed zderzeniem prędkość ta mogła być jeszcze większa.

 

Informację o prędkości tego auta przedstawił prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który objął śledztwo z Piotrkowa swoim specjalnym nadzorem. Zapowiedział również, że kierowcy BMW zostaną przedstawione zarzuty.

 

Do wypadku na autostradzie A1 doszło w sobotę 16 września około godziny 20 na wysokości Sierosławia koło Piotrkowa Trybunalskiego. W płomieniach zginęła trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)29.09.2023 05:00

Ktoś tu napisał, że jeśli Ziobro w tym nie babrze, to prawda wygra. Guzik prawda, wprost odwrotnie - gdyby Ziobro nie zainteresował się tym wypadkiem, sprawa zamieciona byłaby pod dywan, bo już od samego początku była cisza o BMW. Poza tym polski naród zdał w tym przypadku egzamin z prawdy doskonale, publikując w internecie filmiki z tej tragedii, nie pozwalając tym samym zatuszowania rzeczywistości.

134


wójy ~wójy (Gość)29.09.2023 09:49

nasz Piotrków:
piotrkowskie Szpitale powinny leczyć- nie leczą
Piotrkowska prokuratura powinna oskarżać - umarza sprawy
co jeszcze u nas nie działa prawidłowo??

80


Kiwr ~Kiwr (Gość)30.09.2023 08:56

Szkoda że tak późno czekali aż ucieknie ktoś inny by siedział w ciągu godziny a minister sam objął dozór i wyszło jak zawsze powinien zostać zdminsjonowany jest karygodne żeby 2ttgodnie łapać przestępcę

40


goœć_prawda ~goœć_prawda (Gość)29.09.2023 22:59

Ojciec kierowcy BMW mówi,że wyciągnie konsekwencje wobec osób wypowiadających nieprawdę...ma na myśli piotrkowską komendę i prokuraturę?

70


Niutek pi ~Niutek pi (Gość)29.09.2023 21:39

W państwie pis nie ściga się kiboli, cwaniaków, bąkiewiczow, czyli swoich.
Ale tylko do 15-ego

43


Hfddtyjbvfty ~Hfddtyjbvfty (Gość)29.09.2023 20:00

Jaka trzeba mieć odwagę, słabość i wykształcenie że by tak namieszać w prostym wypadku drogowym, i jeszcze za to państwo płaci. Ile jeszcze razy będziemy świadkami takich tragedii ? Ratunku Panie Ziobro....

62


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)29.09.2023 16:48

Kolejna wpadka prokuratury. O sprawie zrobiło się głośno dzięki internautom, którzy nagłośnili sprawę bo prokuratura miała klapki na oczach. Teraz gdy nie da się tego ukryć nagle po 2 tygodniach próbuje się przedstawić zarzuty kierowcy BMW. Tyle tylko, że on nie zamierzał wcale czekać na prokuraturę i zapadł się pod ziemię. Aktualnie prokuratura ma wnioskować o list gończy i o wystawienie ENA, jakby przypuszczali że jest za granicą. Mieli gościa w ręku a go wypuścili i teraz będą szukać po całej Europie jak sprzedawcę respiratorów po Albanii. Nieudolność na każdym kroku.

80


lol123 ~lol123 (Gość)29.09.2023 15:20

kiedy wniosek o areszt?

10


sędziadred ~sędziadred (Gość)29.09.2023 09:54

Według mnie to potrójne morderstwo, które jak było napisane ,że spłoneli żywcem kara do 8 lat to trochę za mało.

120


SMisKiller ~SMisKiller (Gość)29.09.2023 12:19

jeden wielki dowcip, gdyby nie internet nic by się w tej sprawie nie działo - Polsko policjo i prokuraturo - jesteście żałośni- ...ale nie dajmy się zwieść ! to wszystko robione pod publikę bo ludzie się zainteresowali. nie dajmy odpuścić sebixowi odpowiedzialności. pilnować temat i nie dać by przycichła sprawa. nikogo nie obraziłem, czekam na wystawienie komentarza, będę pilnował

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat