Advertisement

Powstaje stacja do ładowania autobusów elektrycznych

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 18 marca 202323
Wystartowała budowa stacji ładowania dla elektrycznych autobusów, które już niebawem wyruszą na ulice naszego miasta. Niezbędna infrastruktura stanie na zajezdni MZK oraz dwóch pętlach autobusowych.

Ładuję galerię...

W połowie lutego br. na piotrkowskie ulice wyjechało sześć nowoczesnych autobusów hybrydowych. Jeszcze w tym roku do naszego miasta przyjadą pierwsze autobusy elektryczne. Zanim to jednak się stanie, konieczne jest wybudowanie ładowarek dla tych "emzetek".

 

W tym tygodniu wystartowała budowa infrastruktury. Pierwsze prace prowadzone są na zajezdni MZK, gdzie wybudowanych będzie sześć dwustanowiskowych ładowarek do nocnego, wolnego ładowania. Takie urządzenia ustawimy także na pętlach: przy ul. Dmowskiego (2 szt.) oraz Słowackiego (1 szt.).

- Autobusy elektryczne zostaną dostarczone do naszego miasta w dwóch turach. Najpierw przyjedzie do nas siedem, a później pięć nowoczesnych „elektryków”. Pierwsza seria na ulice Piotrkowa powinna wyjechać jeszcze w wakacje – mówił prezydent Krzysztof Chojniak podczas wizyty na bazie MZK i dodał, że wybudowane ładowarki przystosowane będą wyłącznie do ładowania autobusów elektrycznych.

Aktualnie budowana jest linia zasilająca przyszłe ładowarki, po czym ustawiany zostanie cały sprzęt do ładowania autobusów. Zadanie obejmuje również przebudowę pętli przy ul. Słowackiego i Dmowskiego oraz placu postojowego na terenie zajezdni MZK, uruchomienie wykonanej infrastruktury ładowania i integrację dostarczonych ładowarek z systemem telemetrycznym oraz z autobusami, wykonywanie przeglądów technicznych, przeszkolenie teoretyczne i praktyczne z użytkowania ładowarek, zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

 

Całkowity koszt budowy wynosi ponad 9,8 mln zł.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.03.2023 15:07

Coś takiego jak trolejbus to nie jest wymysł z tej epoki a sprawdzało się i sprawdza w wielu miastach i inwestycje są o wiele tańsze ale moda jest moda

72


stefan ~stefan (Gość)18.03.2023 09:55

skoro mzk w piotrkowie jest ninerentowne
to czy ktos wyliczał w ogole czy te super zakupy kiedykolwiek sie zwrócą?
super inwestycja

82


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)18.03.2023 11:39

Uffff jak mi ulżyło
Prąd będzie z kabla,nie z węgla

94


ja moher ~ja moher (Gość)19.03.2023 06:47

Do niewypału jakim była Mediateka i wielu innych inwestycji, dołączają elektryki ......... a na dodatek jest niedziela i brak wody w kranach ? ? ........... czy to nie celowe, po prostu zemsta nietoperza ze strony Magistratu i wodociągów.

20


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)18.03.2023 13:24

Na Dmowskiego dojeżdża mniej linii, a będą dwie ładowarki, na Słowackiego dojeżdża więcej linii, a będzie jedna... Coś tu nie gra

71


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)18.03.2023 13:28

Chyba MZK na paliwo byłyby dużo taniej.

61


Eco pełną parą ~Eco pełną parą (Gość)18.03.2023 12:06

Jeden koniec kabla podłączony do autobusu a drugi koniec do agregatów

41


Kłamstwo ~Kłamstwo (Gość)18.03.2023 11:46

Gdyby był elektryczny to by miał zieloną rejestracje.

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.03.2023 10:40

Fajnie ,są autobusy elektryczne a nie ma stacji ładowania autobusów

04


eco ~eco (Gość)18.03.2023 11:31

Ho ho bogaty ten Piotrków, albo poronione pomysły rządzących.

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat