Piotrkowianin w ćwierćfinale

Piotrkowianin Czwartek, 17 lutego 20224
Kolejna przeszkoda Piotrkowianina na drodze o triumf w Pucharze Polski pokonana. MKS awansował do ćwierćfinału rozgrywek pokonując po zaciętym pojedynku w Głogowie miejscowy zespół Chrobrego 34:33. Do przerwy gospodarze prowadzili 18:16, ale w drugiej połowie zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika odwrócił losy pojedynku i tym samym podtrzymał zwycięską, wyjazdową serię.

Pierwsza połowa należała do Chrobrego, który przez większą jej część prowadził. Piotrkowianin ani razu nie wyszedł na prowadzenie, kilka razy tylko doprowadził do remisu. Po raz ostatni w 29. minucie, kiedy po trafieniu Jana Stolarskiego było 16:16. Dwie ostatnie bramki przez przerwą rzucił jednak Chrobry i zszedł do szatni z prowadzeniem 18:16.

Od początku drugiej odsłony do głosu doszedł jednak zespół z Piotrkowa. W 34. minucie po raz pierwszy wygrywał (20:19 - trafienie Marcina Szopy). I tego prowadzenia już nie oddał do ostatniej syreny. Cztery minuty przed końcem było już 32:28, ale Chrobry potrafił zniwelować straty do jednego trafienia (58. minuta, 31:32). Bramki Piotra Swata i Piotra Jędraszczyka przesądziły jednak o wygranej i awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski piotrkowian.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin 33:34 (18:16)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski - Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 2, Doniecki, Sadowski, Stolarski 7, Babicz 2, Szopa 3, Swat 2, Surosz 7, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 5, Pacześny 3/1