Advertisement

Piotrkowianie jeżdżą ostrożnie?

Wtorek, 27 grudnia 202216
Ponad 22% mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego spowodowało choć jedną szkodę w swojej historii ubezpieczenia. Taki wynik oznacza, że drugie pod względem liczby ludności miasto województwa łódzkiego znajduje się w końcowej części zestawienia porównującego liczbę szkodowych kierowców w największych miastach w Polsce. Z danych wynika, że w województwie łódzkim ostrożniejszych kierowców można było spotkać jedynie w Tomaszowie Mazowieckim.
zdjęcie ilustracyjne / fot.: Ł. Michalczyk zdjęcie ilustracyjne / fot.: Ł. Michalczyk

Eksperci multiporównywarki rankomat.pl przeanalizowali deklaracje właścicieli samochodów poszukujących taniego OC. Celem było sprawdzenie, po których miastach porusza się najwięcej kierowców przyznających się do spowodowania w przeszłości chociaż jednej szkody. Okazuje się, że najwięcej szkodowych kierowców można było spotkać w Sosnowcu (28,6%), a najmniej w Gnieźnie (17,5%).

 

22,3% właścicieli samochodów z Piotrkowa Trybunalskiego przyznało, że spowodowało w przeszłości przynajmniej jedną szkodę. To wynik na miarę 66. miejsca (ex aequo wraz z Łomżą, Raciborzem i Świdnicą) w zestawieniu 84 miast. Statystyczny szkodowy kierowca z Piotrkowa Trybunalskiego ma 44 lata i korzysta z Renault Megane, choć w przeszłości szkód mógł dokonać również innym samochodem.

 

Statystyki dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie, a w Piotrkowie Trybunalskim średnia składka w III kwartale 2022 r. wyniosła 509 zł. To więcej o 12 zł niż wynosi średnia dla całego kraju. W badanym okresie mniej za obowiązkową polisę komunikacyjną płacili kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego (474 zł) i Bełchatowa (468 zł). Jednocześnie tylko w pierwszym z tych miast odsetek szkodowych kierowców był niższy (20,8%).

 

źródło: rankomat.pl


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oFca ~oFca (Gość)30.12.2022 19:27

Taaa, ostrożnie :D Jakis czas temu chłop, babkę, która przechodziła na zielonym pod Chrobrym z przejścia dla pieszych by zdmuchnął. Takich mamy uważnych kierowców.

00


ja ~ja (Gość)29.12.2022 14:37

Tomaszów i Bełchatów mają lepsze statystyki bo nie mają tak ruchliwego odcinka jak Piotrków-Sulejów. Dodatkowo w Piotrkowie jest wiele niebezpiecznych przejść dla pieszych - takich przez dwa pasy ruchu w jedną stronę bez sygnalizacji świetlnej...

01


Stop piratom. ~Stop piratom. (Gość)27.12.2022 09:30

Może i jeżdżą ostrożnie ale nie stosują się do znaków i przepisów drogowych ul.Hutnicza jest zamknięta a drogowe barany jeżdżą po chodnikach i trawnikach poganiając ludzi, gdzie jest straż miejska i policja .

51


Dogadamy się ~Dogadamy się (Gość)27.12.2022 12:21

To chyba jasne, że statystyka jest zaniżona przez niezgłaszanie szkody do ubezpieczyciela tylko dogadywanie się na boku.

24


Grażyna ~Grażyna (Gość)27.12.2022 10:27

Mam 44 lata i już od szkoły jerzdżę Renoult Mengan i co z tego?

15


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)27.12.2022 14:03

A tam! Jeżdżą jak chcą, nie przestrzegają ograniczenia prędkości do 50km/godz. i zachowują się jak na polu. Do niedawna myślałam, że tylko EPI tak jeżdżą, ale przekonałam się, że EP też im dorównują w tej głupocie, grożącej zdrowiu i życiu. Po prostu bandziory drogowe, których rozsadza pycha, bo panisko za kierownicą. I czym większe auto, tym pycha coraz dalej nie kroczy, ale już leci przed tymi autami. Okropność na piotrkowskich ulicach. I tyle w temacie.

64


nnn. ~nnn. (Gość)27.12.2022 08:55

Samochody z Piotrkowa Trybunalskiego. Jak tu rozdzielać kierowców z miasta od kierowców z powiatu. Przecież połowa aut poruszających się po Piotrkowie w dzień powszedni /nauki w szkołach/ to samochody z powiatu. Żeby się o tym przekonać wystarczy się przejść po ulicach i przyjrzeć się rejestracjom. Statystyki powinny obejmować tu szeroko rozumianą tzw. Ziemię Piotrkowską. PS. Co z kierowcami BMW?

82


stefan ~stefan (Gość)27.12.2022 11:52

mała wypadkowość "kierowców" EP spowodowana jest tym że Piotrków to taka trochę większa wieś i jeździ się tu jak po wsi. W przypadku kiedy kierowca z EP wyjezdza do wiekszego miasta typu Łódź kraków czy Trójmiasto jedzie w wiekszosci przypadków jakby miał zielony listek. takie realia piotrkowskiej wsi ;-) Większosć "super szoferów" EP kiedy wyjedzie poza teren zabudowany w nocy i gdy braknie latarni..zwalnia do 30km/h i nie umie jechać.

35


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.12.2022 11:02

Artykuł jest nierzetelny. Rankomat sprawdza wszystkie wypadki i kolizje drogowe w największych miastach Polski w danym roku. Liczony jest każdy wypadek czy kolizja w danym mieście EP ,EL ,WA , czy SK wszystko jest wrzucane do jednego koszyka i z tego robione są statystyki.

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat