Advertisement

Parlamentarzyści przyjechali do Piotrkowa na... pielgrzymkę

ePiotrkow Czwartek, 02 lutego 202374
Około dwudziestu parlamentarzystów pojawiło się w czwartkowe popołudnie w Piotrkowie. Ich wizyta nie miała jednak charakteru politycznego, a religijny. Posłowie i senatorowie przyjechali na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.

Ładuję galerię...

Wizyta w tym miejscu nie jest oczywiście przypadkowa. Matka Boża Trybunalska to patronka polskich parlamentarzystów. Kopia wizerunku z piotrkowskiego sanktuarium znajduje się nawet w kaplicy sejmowej. Wizyta w Piotrkowie była kontynuacja 34. Pielgrzymki Parlamentarzystów na Jasną Górę. W godzinach przedpołudniowych posłowie i senatorowie różnych opcji modlili się w Częstochowie, a w drodze powrotnej przyjechali do Piotrkowa. O co modlili się przed maryjnym obrazem? - O pokój - odpowiadali jednym głosem. 

To już taka wieloletnia tradycja. Wracając z Jasnej Góry, zajeżdżamy do Piotrkowa, aby także tutaj się pomodlić. Od kilku lat tę wizytę planujemy wspólnie z gospodarzami tego miejsca, czyli oo. Jezuitami. Tutaj jest nasza Mama Trybunalska. Mama, przed którą zawierzamy troski parlamentu. Modlimy się o to, aby sprostać oczekiwaniom dzisiejszych czasów oraz także za swoje rodziny i siebie samych - mówi poseł Grzegorz Lorek, który wspólnie z superiorem Grzegorzem Ginterem pełnił rolę gospodarza tej pielgrzymki. 

W trakcie wizyty w Piotrkowie parlamentarzyści modlili się przed obrazem, spotkali się z superiorem Grzegorzem Ginterem oraz usłyszeli krótką historię obrazu oraz samego kościoła oo. Jezuitów. O swoim przywiązaniu do tego miejsca mówił także inny poseł naszego regionu Robert Telus. 

Ten obraz jest dla mnie niezwykle ważny. Często przychodzę tutaj, aby się pomodlić. Dziś modliliśmy się o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie. To chyba najważniejsza intencja. Oczywiście przed nami wybory, a w modlitwie nie da się także zapomnieć o tym, co przed nami. Każdy modlił się za siebie i za Polaków, żeby dobrze wybrali - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Do Piotrkowa przyjechali także senatorzy, m.in. Jan Maria Jackowski. 

Oddajemy tutaj hołd Matce Boże Trybunalskiej, która jest patronką polskich parlamentarzystów. Jak powiedział ojciec superior, tutaj jest nasz dom. To w Piotrkowie odbywały się sejmy i senaty. Tutaj także obradował Trybunał Koronny. Historycznie rzecz biorąc, jest to wyjątkowe miejsce dla polskiego parlamentaryzmu. Rozkwitał on już w XV wieku, a te tradycje mamy bardzo piękne na tle całej Europy - podkreślał senator. 

Podczas wizyty w Piotrkowie nie zabrakło czasu na wspólne kolędowanie oraz modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. 

 


Zainteresował temat?

11

20


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Baba ~Baba (Gość)04.02.2023 22:28

... w godzinach pracy?

21


Konstytucja ~Konstytucja (Gość)03.02.2023 17:56

Jeśli komuś przeszkadza, że ktoś chce się pomodlić, w świątyni, to powinien czym prędzej udać się do psychiatry, bo jest z nim bardzo źle.

215


Aramis ~Aramis (Gość)02.02.2023 21:06

Czyżby modlili się, aby wyborcy dali się kolejny raz omamić cudami ? Wyborcy może i kolejny raz dadzą się zmanipulować, ale czy Matka Boska to wątpię ?

306


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)02.02.2023 22:19

Bardzo mi się podobała intencja p.Telusa"każdy się modlił,żeby Polacy dobrze wybrali".Może te wybory będą uczciwe i Polacy przejrzą na oczy i was niszczyciele nigdy nie wybiorą.

2812


MariuszPT ~MariuszPT (Gość)03.02.2023 10:50

Wszyscy Święci - nie odkupicie swoich win pielgrzymowaniem. Naprawa upadającego państwa jest waszym obowiązkiem a nie za nasze pieniądze odbywanie podróży które dla nas nic nie wniosą

112


Cyryl ~Cyryl (Gość)03.02.2023 14:24

Jak mówi polskie przysłowie- modli się pod figurą a diabła ma za skórą. Tu pasuje idealnie.

173


gimbaza ~gimbaza (Gość)03.02.2023 13:43

To jest Wolska.

22


czy jesteście ludźmi ~czy jesteście ludźmi (Gość)02.02.2023 21:31

Wstydu brak, a co z podwyżkami za ciepło, wodę, gaz, energię elektryczną - oderwani od rzeczywistości świętoj...... senatorowie, co z tym p.Lorek, co na ten temat mają państwo do powiedzenia mieszkańcom tego 'świętego' grodu???

2910


abcde ~abcde (Gość)03.02.2023 09:28

Często w czasie obrad sejmu siedzi z 10 posłów na sali...A co reszta wtedy robi? ? ? Przypominam, że mają płacone za to aby m.in. uczestniczyć w posiedzeniach sejmu.

161


Rambo ~Rambo (Gość)03.02.2023 10:57

Jaki trik? 1.5%>1.0% w każdych okolicznościach i z każdą wartością.

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat