Advertisement

Odlotowo zakończyli lato (DUŻO ZDJĘĆ)

ePiotrkowRegion Niedziela, 25 września 202238183
Na lotnisku SKMRC w Turleju, pomiędzy Milejowem a Łazami Dużymi niebo pokryło się kolorowymi latawcami. Można było wziąć udział w zawodach latawcowych. Rywalizacja odbyła się w kategoriach młodzik, junior i senior. Zdobywcy I,II i III miejsca otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane nagrody.

Ładuję galerię...

 

Dziś Dzień latawca. Działo się. Odwiedziło nas około 70 dzieciaków. Oceniliśmy latawce graficznie oraz loty latawców. Rozdaliśmy nagrody. Dokoła nas więc same uśmiechnięte buzie - relacjonuje Dariusz Radomiak, prezes Sportowego Klubu Modelarskiego RC.

 

Jednym z widzów niedzielnych zmagań i pokazów był Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza. Podkreślił on, że najważniejsza w takich imprezach plenerowych jest pogoda, a dzięki niej udało się zorganizować piękne pożegnanie lata.

Impreza organizowana wspólnie przez modelarzy z Piotrkowa, Lokalną Grupę Działania "BUD-UJ RAZEM", są również panie z Kół Gospodyń Wiejskich i oczywiście strażacy. Niebo było pełne latawców. W zabawę zaangażowali się także rodzice. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Można było również obejrzeć pokaz modeli latających. Na zgromadzonych czekały też tor samolotowy RC i symulator lotu modelem RC.

Dla łasuchów natomiast przygotowano smakołyki.

Częstujemy przede wszystkim białą kiełbasą w porach. To jest nasze sztandarowe danie, robione przez nas od podstaw. Potrawa ta wygrała w konkursie na najlepsze danie województwa łódzkiego. Poza tym ciasto kebabowe pierożki, wszelkiego rodzaju ciasta i oczywiście barszcz biały z grzybami - wymienia Bożena Sitarz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich "Maki" Milejów Janówka

Nie mogło oczywiście zabraknąć malowania buziek. Dzieci mogły też wykonać jedyne w swoim rodzaju zakładki.

 

Jak zaznacza Dariusz Radomiak, impreza na zakończenie lata nie oznacza końca atrakcji przygotowanych na ten rok.

Jeśli tylko nam się uda to zorganizujemy jeszcze imprezę z balonami na ogrzane powietrze.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Uczestnik ~Uczestnik (Gość)25.09.2022 17:33

Bardzo fajne impreza, dzieciaki były bardzo zadowolone. Fajne konkursy, pyszne jedzenie, dobra organizacja. Pokazy samolotów oraz samochodów RC.
Piękna pogoda. Jesteśmy zadowolenie.
Ps. Syn że zmęczenia uznał w samochodzie w drodze do Piotrkowa.

41


goœć_kasia ~goœć_kasia (Gość)26.09.2022 08:59

Byłam, bardzo fajna atmosfera. Impreza godna polecenia. Dzieci zadowolone.

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat