tekst reklamowy

Nocna pielęgnacja – dlaczego jest tak istotna?

Poniedziałek, 22 listopada 2021
Gdy Ty słodko śpisz, Twoja skóra wykonuje tytaniczną pracę: regeneruje się, oczyszcza z toksyn i złuszcza warstwę rogową naskórka. Wszystko po to, byś po przebudzeniu wyglądała pięknie, świeżo i promiennie. Warunek jest jeden: musisz wieczorem sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Bez nich ani rusz.
Nocna pielęgnacja – dlaczego jest tak istotna?

Po całym dniu jedyne, czego pragniesz to odpoczynek. Twoja skóra ma podobnie. Przez kilkanaście godzin musi znosić towarzystwo klimatyzacji (lub ogrzewania), spalin, dymu papierosowego, niesprzyjającej pogody oraz stresu. Wieczorem należy się jej totalny reset.

 


Kładziesz się spać o północy? To zdecydowanie za późno!

 

Jeśli jesteś typową „sową”, czyli Twoja aktywność przypada głównie na wieczór i późne godziny nocne, mamy dla Ciebie złą wiadomość – Twoja skóra nie ma wtedy warunków do odnowy. Optymalnym rozwiązaniem jest kładzenie się do łóżka tuż po 22.00. Dlaczego? To granica, która wyznacza „drugą zmianę” pracy komórek Twojej skóry. Stąd najlepiej wykonywać wieczorną pielęgnację właśnie w okolicach godziny 22.00. Gdy zaaplikujesz wtedy dobry krem na noc, istnieją większe szansę na jego efektywniejsze przeniknięcie w głąb skóry, która lepiej wchłonie składniki aktywne. Około północy – zdaniem dermatologów – zaczyna się intensywna odnowa komórkowa, proces oczyszczania z toksyn i zanieczyszczeń. Wiązania między komórkami rozluźniają się, a one same dzielą się z niepojętą wielokrotnością. Dlatego ważne jest, byś o tej porze smacznie spała. Razem z Tobą odpręża się Twoja cera.

 


Po te kosmetyki musisz sięgnąć wieczorem!

 

To, że wieczorny demakijaż jest kwestią niepodlegającą żadnej dyskusji, wiemy od dawna. Tak jak nie położysz się do łóżka w butach, tak Twoja cera nie może iść spać „ubrana” w pełen make up. Poza oczywistym zmyciem podkładu, pudru, maskary, szminki itd., musisz oczyścić i nawilżyć twarz.

 


Po dokładnym demakijażu sięgnij po krem na noc – ma bogatszy skład oraz wyższe stężenie składników aktywnych niż produkt, przeznaczony do stosowania na dzień. Szukaj preparatów z nawilżającym kwasem hialuronowym, kolagenem, ceramidami, retinolem oraz naturalnymi olejkami roślinnymi. Połącz aplikację z delikatnym masaży twarzy – dzięki temu jeszcze bardziej się zrelaksujesz, a kosmetyk lepiej się wchłonie.

 


Kosmetyczny hit ostatnich lat, czyli serum do twarzy (do kupienia tutaj: https://makeup.pl/categorys/251127/) nałożone przed kremem, zdecydowanie poprawia procesy regeneracyjne komórek skóry. Skoncentrowana formuła na bazie kwasu hialuronowego wyrówna poziom nawilżenia skóry, a niacynamid rozjaśni przebarwienia.

 


Miłośniczki całonocnych maseczek powinny korzystać z nich jak najczęściej. Kosmetyki sprawiają, że cera rano jest lepiej nawilżona, pełna blasku, a także wygładzona. Zrób sobie tę przyjemność i przynajmniej raz w tygodniu nałóż maskę na twarz po jej umyciu.

 

 

 


Skończ ze złymi wieczornymi praktykami

 

Żyjemy w biegu, już dawno przestaliśmy dzielić dobę na dzień i noc. Potrafimy pracować z laptopem w łóżku i spać z telefonem przy twarzy. Dermatolodzy biją na alarm! Takie praktyki nie niosą nic dobrego. A przyczyniają się do zaburzeń snu – niebieskie światło (HEV), wydzielane przez urządzenia, blokują wydzielanie melatoniny. Istnieją badania potwierdzające kolejny negatywny wpływ niebieskiego promieniowania – digital aging, czyli proces starzenia się skóry spowodowany jej nadmierną ekspozycją na działanie komputera, smartfona, tabletu czy telewizora. Dlatego na minimum 2 godziny przed pójściem spać odseparuj się od wszystkich urządzeń. Skończ z przeglądaniem mediów społecznościowych i nie włączaj żadnych aplikacji.

 


Twoja skóra odzwierciedla Twój styl życia. Nawet przy dokładnie przeprowadzanych zabiegach pielęgnacyjnych nie jesteś w stanie wystarczająco zamaskować braku odpowiedniej ilości snu, przemęczenia czy niewłaściwej diety. Niech ośmiogodzinny sen będzie podstawą Twojej zdrowej i pięknej skóry.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat