Advertisement

Mateusz nie uzupełni swojej kolekcji

ePiotrkowŚwiat Środa, 12 lutego 202030450
Piotrkowski zapaśnik Mateusz Bernatek odpadł z Mistrzostw Europy, które odbywają się w Rzymie. W kwalifikacjach kategorii wagowej 72 kg przegrał 2:3 z Turkiem Selcukiem Canem. Rywal Polaka awansował do półfinału, w którym przegrał walkę z Ukraińcem Jurijem Łomadze zamykając piotrkowianinowi drogę do repesażu. Mateusz ma już tytuły mistrza Europy juniorów i młodzieżowego mistrza Europy, ale na seniorski medal będzie musiał jeszcze poczekać.
Fot.: Polski Związek Zapaśniczy.Fot.: Polski Związek Zapaśniczy.

Nasi klasycy na pewno nie są zadowoleni ze swoich startów, wygrali bowiem tylko dwie z siedmiu stoczonych walk.

 

Oceniam te występy negatywnie, tak doświadczeni zawodnicy powinni się lepiej zaprezentować. Kilka walk przegraliśmy mentalnie i trzeba w tej sferze dużo poprawić, ale zawodnicy też muszą wyrazić zgodę na współpracę z psychologiem - powiedział Piotr Stępień, który jest asystentem trenera naszej kadry narodowej, Włodzimierza Zawadzkiego.

 

 

 

 

Szansę na medal ma jeszcze jeden zawodnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego, Murad Gadżijew, który będzie walczył w stylu wolnym w kat. 70 kg. On stoczy pierwszą walkę w piątek.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat