Książka na weekend – kryminały i komedia na Prima Aprilis

Sobota, 01 kwietnia 20230
Jak przystało na dzień pełen żartów i zabawnych sytuacji przygotowaliśmy także odpowiednią propozycję książkową. Jest nią komedia kryminalna, ale przede wszystkim polecamy dziś dwa świetne tytuły, z którymi nie będziecie się nudzić. Oba kryminały były prezentowane w audycji „Książka na weekend” w radiu Strefa FM.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to bardzo dobry kryminał. Jest to jednotomowa powieść, a więc nie jest częścią serii. Dziś proponujemy sięgnąć po „Zmory przeszłości” autorstwa Ann Cleeves, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Piotra Grzegorzewskiego i Marcina Wróbla. To książka o tym, że duchów przeszłości nie da się pogrzebać raz na zawsze. Kiedyś wrócą. I tak do bohaterki, którą jest Lizzie wróci wspomnienie przygodnej znajomości z Maroka.

 

fot. K. Żołądek

 

Ann Cleeves dała się już poznać polskim czytelnikom, bo ukazała się u nas bestsellerowa seria „szetlandzka”. Była też ciepło przyjęta powieść „Krzyk czapli”, a teraz proponujemy kolejną, zatytułowaną „Zmowy przeszłości”. Znajdziecie ją w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek 


Druga propozycja to kryminał w górskim anturażu, czyli powieść Anny Górnej zatytułowana „Dolina straconych złudzeń”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Czeka nas nie tylko morderstwo w górach, ale też drobiazgowe śledztwo i ciekawi bohaterowie. Czy trzeba czegoś więcej, by zapewnić sobie dreszczyk emocji na nadal chłodne wieczory?

 

Anna Górna to młoda pisarka, która na rynek kryminałów wkroczyła powieścią „Kraina złotych kłamstw” i od razu zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. Teraz polecamy, by sięgnąć po jej kolejny kryminał „Dolina straconych złudzeń”, a znajdziecie go w księgarniach.

 

 


fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to wspomniana już na wstępie komedia kryminalna, nawiązująca do pożegnanej kilka tygodni temu zimy. Jej autorem jest Marek Stelar, a powieść zatytułowana „Góra kłopotów” ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Będzie to historia, w której do starej wilii u stóp Gór Izerskich zjeżdża się pewna rodzina. Święta Bożego Narodzenia chcą spędzić w gościnie u seniorki rodu. Czeka na nich przystrojony stół, pachnąca choinka i góra prezentów. Tak to sobie wyobrażają. Oczyma wyobraźni widzą zapowiadającą się wigilię w cudownej i rodzinnej atmosferze. Czy coś może pójść nie tak? Oczywiście! Może się okazać, że seniorki nie ma w domu. Może się okazać, że choinka zamiast stać – leży na wigilijnym stole. I bynajmniej nie przystrojonym. I do tego oprócz choinki pada nie tylko śnieg, ale też elektryczność i internet. Szwagier będący zakałą rodziny próbuje naprawić, choć nie działa do końca logicznie. A padający śnieg zaczyna odcinać domostwo od świata. Jeśli jesteście ciekawi co wydarzy się w takich okolicznościach, to zapraszamy do lektury.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat