Książka na weekend - bestsellerowe kryminały polskich autorów

ePiotrkow Sobota, 08 stycznia 202215220
Kolejny weekend oznacza kolejne propozycje książkowe. A tym razem sięgniemy po rodzimy kryminał, który wcale nie odbiega jakością od zachodnich odpowiedników. A zestaw uzupełnia nam opowieść o zdobywaniu szczytów. Nie tylko najwyższych na ziemi, ale też tych własnych.
fot. K. Żołądek

Pierwszą propozycją jest książka „Fascynacja” Adriana Bednarka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To opowieść o autorze bestsellerowych powieści, na podstawie których nakręcono serial. Okazał się hitem, jednak pewnego dnia aktorka grająca w nim główną rolę ginie w brutalny sposób, a nasz bohater – Oskar, poznaje wkrótce blondynkę do złudzenia przypominającą zmarłą aktorkę… Jednak to nie koniec tragedii, a autor rozpoczyna swoje własne śledztwo. Nie czekając na efekty tego prowadzonego przez policję.

 

fot. K. Żołądek

 

 

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 roku w Częstochowie autor kryminałów, a pisanie uważa za swój nałóg. Ma już na koncie takie pozycje, jak seria thrillerów – „Pamiętnik Diabła”, „Proces Diabła”, „Spowiedź Diabła” i „Wyrok Diabła” o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy. Pisze też powieści, jak choćby „Pasażer na gapę” czy „Skazany na zło”. Powieści „Fascynacja” możecie szukać w księgarniach.

 

O książce można też posłuchać w audycji "Książka na weekend:

 

 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kolejna część przygód detektywa z Wrocławia, Tomasza Winklera, czyli książka Beaty i Eugeniusza Dębskich zatytułowana „Zimny trop”, a ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Agora. To powieść pełna i zimnych tropów i zimnych trupów, a główny bohater, choć jeszcze nie wydobrzał po ostatniej makabrycznej sprawie, dostaje kolejne zlecenie. A zatrudnia go sarkastyczna emerytka i znawczyni dobrego koniaku – Roma Wiśniowiecka. Prywatnie jego własna babcia…, bo w dolnośląskim uzdrowisku przepada bez wieści jeden z kuracjuszy.

 

Beatę i Eugeniusza Dębskich mieliście okazje poznać w jednym z poprzednich odcinków audycji „Książka na weekend”, gdzie prezentowaliśmy powieść „Dwudziesta trzecia” z detektywem Tomaszem Winklerem w roli głównej. Kolejnej zatytułowanej „Zimny trop” możecie szukać w księgarniach.

 

Także i o tej książce mówiliśmy w audycji "Książka na weekend":

 

 


fot. K. Żołądek

 


Dla powyższych mocnych pozycji proponujemy jednak jakąś przeciwwagę. Będzie to poruszająca podróż w himalajski świat magii, demonów i tajemnic, czyli książka „Bistari. Tryptyk himalajski” Sławomira Matczaka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Jest to poruszająca, metaforyczna opowieść o wędrowaniu nie tylko po nepalskich bezdrożach, w otoczeniu gigantycznych himalajskich ośmiotysięczników, lecz także opowieść o wędrówce w głąb siebie. Poznamy Baflow, człowieka gór, który trzykrotnie wybiera się w Himalaje. Poznaje ten daleki kraj od środka, mając za przewodnika rdzennego Nepalczyka, bramina. Odkrywa styl życia mieszkańców, zwiedza świątynie, zdobywa swoje własne „szczyty”, ociera się o śmierć. Dopadają go też demony, które nie pozwalają mu spokojnie spać, ale doprowadzają ostatecznie do oczyszczenia duszy. Z każdej podróży Baflow wraca przepełniony emocjami, które każą mu wyruszać na kolejny życiowy szlak...

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat